Recepty

Ako vyrobiť nugát z nafúknutej ryže a čokolády

Pin
Send
Share
Send
Send


Nugát je kráľom vianočných dezertov a dá sa pripraviť v mnohých rôznych odrodách, ktoré sú vhodné pre všetky chute. Niet pochýb o tom, že najobľúbenejšie sú tvrdé nugáty alebo Alicante, žĺtky a jijony alebo mäkké nugáty, ale existujú aj ďalšie chutné varianty, ako napr. nafúknutá ryža a čokoládový nugát, Ideálny recept pre najmenších v dome. En.com vysvetlíme ako vyrobiť nugát z nafúknutej ryže a čokolády potešiť rodinu a priateľov.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 125 gramov mliečnej čokolády
  • 150 gramov tmavej čokolády s najmenej 70% kakaa
  • 100 gramov masla
  • 100 gramov nafúknutej ryže
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť kokosový nugát. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

nafúknutá ryža nugát Je to veľmi jednoduchý recept na prípravu s vynikajúcim výsledkom. Okrem toho, hoci je v zásade nugát typický pre Vianoce, tento recept sa dá pripraviť po celý rok tým, že sa veľmi podobá bežnej čokoláde.

2

Nadúvanú ryžu možno ľahko získať aj nákupom komerčných obilnín vyrobených z tejto prísady.

Ak chcete začať, pripravte všetko, aby sa tento nugát vo vodnom kúpeli. Podľa tejto techniky je prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, začleniť maslo a sledovať, ako sa topí, ale bez toho, aby došlo k spáleniu.

3

Po rozpustení masla najskôr pridajte čokoládu s nasekaným mliekom a počkajte, kým sa neroztaví, potom pridajte nasekanú tmavú čokoládu a nechajte zmes roztopiť. Ak dávate prednosť tomu nafúknutá ryža nugát byť ľahší a menej horký, mali by ste pridať viac mliečnej čokolády ako tmavej čokolády.

Akonáhle je všetko dobre roztavené, vyberte z tepla.

4

K zmesi pridajte nafúknutú ryžu a nezabudnite ju dobre premiešať tak, aby bola dokonale rozptýlená po čokoláde. Nalejte celú zmes do formy vhodnej pre mrazničku, ktorá sa nelepí, silikónové formy sú ideálne.

Počkajte 2 hodiny na zmrazenie.

5

Po uplynutí tejto doby bude vaše t pripravenénafúknutá ryža a čokoláda, musíte ju z formy vytiahnuť a servírovať, uistite sa, že ju doma majú všetci radi.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť nugát z nafúknutej ryže a čokolády, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send