Recepty

Ako urobiť figový džem

Pin
Send
Share
Send
Send


Spotreba figy Dôrazne sa odporúča kvôli dôležitým výživovým vlastnostiam, ktoré toto ovocie jesennej sezóny prináša, a to najmä pri propagácii črevného tranzitu. Ak sa vám páči jeho zvláštna chuť a chcete objaviť nové spôsoby, ako ju užívať, v nasledujúcom článku vám ukážeme ako urobiť fig jam, veľmi jednoduchý a chutný recept, ktorý si môžete pochutnať na raňajkách alebo občerstvení.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1 kg fíg
  • 500 g cukru
  • 300 ml vody
  • 1/2 citrónovej šťavy
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť pepřový džem Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Predtým, ako to začnete rozpracovať domáci džem, všetky figy musíte pripraviť veľmi dobre. V ideálnom prípade získavate figy, ktoré sú čerstvé a zrelé a ktoré majú na pokožke nejaké praskliny. Ak ich máte, dôkladne ich umyte a odlupujte, aby sa predišlo ich zlomeniu, ak sú príliš jemné.

2

Akonáhle sú dobre olúpané, dajte figy do hrnca alebo hrnca a nalejte vodu, aby pokryl aspoň polovicu fíg. Položte hrniec na oheň, nechajte ho uvariť asi 15 minút a občas premiešajte drevenou lyžičkou.

3

teraz pridaj cukor nad figami a tiež nalejte citrónová šťava, ktorú ste predtým museli extrahovať. Uistite sa, že citrónová šťava je dobre distribuovaná a rovnomerne namočte všetko ovocie.

4

Nastavte teplotu na stredne nízku teplotu a nechajte ju figový džem Varte 20 alebo 30 minút, až kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu a textúru. Niekoľkokrát premiešajte zmes, aby nedošlo k spáleniu zaseknutého papiera. V prípade, že táto doba už uplynula, skontrolujte, či je konzistencia príliš silná. Na jej odľahčenie môžete pridať trochu vody.

5

Keď je hotové, vypnite teplo a pomocou mixéra zmes jemne rozdrvte. Potom stačí umiestniť figový džem do pohárov a vložte ich do chladničky, aby slúžili studené.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť figový džem, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send