Recepty

Ako si vyrobiť ľad vydrží dlhšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ideme na kemp, alebo len ideme na výlet a prevážame niečo, čo môže stratiť chladiaci reťazec alebo len chcete piť studený nápoj, určite je problém udržujte ľad bez rýchleho topenia, Samozrejme to nie je vážny problém, ale vieme, že v tom okamihu to spôsobuje trochu nepríjemnosti, takže vám ukážem dnes ako vydržať ľad dlhšie.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť maliny v sirupe s ľadovým ľadom

Triky, aby sa ľad vydržal dlhšie

Ako budete vedieť a často uvidíte, najpoužívanejší trik je udržať ho v takzvanom „hela todo“ alebo „konzervatívci“. Ale to, čo mnohí z nás zvyčajne nerobia, je prečítať si noviny, kde sa píše, ako dlho vydrží to, čo vložíme dovnútra, nevyhnutné, aby ľad vydržal dlhšie, Keď si teda kúpite tento produkt, skúste si kúpiť ten, ktorý hovorí, že zamrznutý ľad udržuje dlhšie, ale tiež vám poskytneme niekoľko veľmi užitočných rád:

  • Ak nebudete konzumovať ľad a používajte ho iba na chladenie fliaš alebo plechoviek: Pridajte na ľad hrubú soľ.
  • Ďalšou možnosťou, ako udržať ľad dlhšie, je použitie navlhčených vrecúšok, ktoré môžete získať pri kúpe zemiakov.
  • Dobrá voľba, ak ju máte prenosná chladnička je vložiť plast dovnútra a prikryť chladničku uterákom.
  • Keď urobíte ľad kocky čo najväčšie, dlhšie trvajú dlhšie. Dobrou možnosťou je vložiť do mrazničky celú plastovú fľašu a ak ju chcete používať, stačí iba nasekať ľad.

Čo NEDEĽAŤ, aby ľad vydržal dlhšie

Všimnite si, že existuje niekoľko veľmi jednoduchých spôsobov, ako vydržať ľad, podľa týchto tipov budete pozorovať výsledky a nezabudnite, že ak existujú zdroje tepla, ako je gril, rúra alebo jednoducho slnko, držte ich ďalej pod stromom, stolom alebo čokoľvek je po ruke ako tieň alebo najlepší pod klimatizáciou.

Ako konzervovať ľad

Tiež, ak kempujete alebo trávite deň v parku, hľadajte lístie papraďov. Tieto majú vlastníctvo konzervovať ľad na viac času na ich zabalenie. Tepelná izolácia, ako je hliníková fólia, je ďalšou alternatívou. Balenie ľadu do nej bude veľmi užitočné, rovnako ako vzduchotesná škatuľka zrkadiel.

Expandovaný polystyrén (telgopor), jedná sa o veľmi účinný izolátor, ktorý ste si všimli, pretože zmrzlinárske obchody predávajú svoju zmrzlinu v tomto produkte, a ak o to požiadate dodávka Všimnite si, že zmrzlina prichádza do formy, hoci to trvá dlho. Ďalším tipom, ktorý vám dám, je to, že keď idete používať ľad, nesekajte ho na malé kúsky, ale použite väčšie bloky, ktoré sa zmestia do pohára. Drvený ľad môže nápoj rýchlejšie ochladiť, ale rýchlejšie sa roztopí.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vyrobiť ľad vydrží dlhšieOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send