Recepty

Ako pripraviť zemiakovú šupku, syr čedar a slaninu

Pin
Send
Share
Send
Send


toto recept Je to najlepší spôsob, ako využiť celé zemiaky: všetko vypchávky a škrupinu, v ktorej sú všetky živiny. Tieto šupky sú v podstate pečené zemiaky, pyré s niektorými prísadami ako syr a slanina, umiestnené vo vnútri solenej, opečenej a chutnej škrupiny. príprava Je to jednoduché, ale dosiahnutie konečného výsledku vyžaduje čas a prácu. Na tom budete mať aspoň pár hodín, ale určite to stojí za to a je to perfektné, ak viete variť alebo nie. Takže už viac nečakajte a objavte ako pripraviť zemiakovú šupku, syr čedar a slaninu.

4 osoby Viac ako 2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
 • 12 malých alebo 6 veľkých zemiakov.
 • 8 plátky údenej slaniny.
 • 1/2 šálky syra čedar alebo mozzarella
 • 3 polievkové lyžice margarínu alebo masla so soľou.
 • 1/4 šálky plnotučného mlieka alebo mliečnej smotany.
 • Rastlinný olej
 • Hrubá soľ
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť zemiaky plnené šunkou a syrom. Postupujte podľa tohto receptu: 1

Vezmite všetky zemiaky a umyte ich, kým nie sú úplne čisté. Je to dôležité, pretože jeme kožu zemiakov. Ak sú dobre vyčistené, vysušte ich a položte na plech. Pridajte dostatok rastlinného oleja na pokrytie všetkých. Dajte dosť silnú soľ. Zahrejte rúru na 190 ° C a vložte zemiaky na hodinu alebo dovtedy, kým nie sú vo vnútri jemné.

2

Vyberte z rúry. Nechajte niekoľko minút vychladnúť, až kým si zemiaky nezaobídete rukami. Na fotografii uvidíte, že pokožka je trochu zvrásnená. To je ideálne.

3

Počas chladenia nakrájajte slaninu na malé prúžky a varte na panvici, kým nie je chrumkavá.

4

Keď zvládnete zemiaky, nakrájajte na polovicu. Vezmite lyžicu a vyberte z každej náplne všetku náplň. Neporušujte škrupiny, ktoré tam vložíme. Pridajte náplň do samostatnej nádoby a opečenú kožu nechajte na podnose. Rúru ešte nevypínajte.

5

So všetkou náplňou, ktorú ste vybrali, vytvorte husté pyré. Že máte hrče. To je otázka každého, ale s hrčkami to bude trošku pevnejšie, aj keď existujú takí, ktorí dávajú prednosť hodvábnemu. Pridajte soľ, mlieko alebo smotanu, rozpustené maslo a strúhaný syr. Dobre premiešajte.

6

Vezmite kašu a naplňte každú škrupinu. Položte ich všetky na podnos s chrumkavou slaninou na vrchu a opékajte znova pri rovnakej teplote ako predtým asi ďalších 15 minút.

7

Vyberte z rúry po čase alebo do zlatohneda. Podávajte horúce.

8

Tipy na prípravu Zemiakové šupky, syr čedar a slanina:

 • Veľkosť zemiakov môže byť ľubovoľná. Čím sú samozrejme väčšie, tým ľahšie sa s nimi manipuluje, keď vyberiete náplň.
 • Tento recept je určený pre najmenej 4 osoby, ktoré ho konzumujú ako spoločník.
 • Použitý syr môže byť akýkoľvek alebo dokonca zmes. Ideálne je, že sa topí dobre.
 • Slanina je voliteľná. Nasekané pažítka môžete položiť navrch, aby ste získali chrumkavý nádych, ak chcete vegetariánsku alternatívu.
 • Zemiaky nevarte v mikrovlnnej rúre alebo vo vode. Musí sa to urobiť v rúre, aby ste vytvorili slanú a chrumkavú škrupinu.
 • Na rmut môžete použiť mliečny krém, ktorý mu dodá viac tela. Ak nemáte, hodí sa mlieko. Použili sme plné mlieko a bolo to veľmi dobré.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť zemiakovú šupku, syr čedar a slaninu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send