Recepty

Ako urobiť pozole

Pin
Send
Share
Send
Send


pozole je to tradičný recept z Mexika a vyrába sa z kukurice a mäsových zŕn. V závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádzame, je použitým mäsom kuracie alebo bravčové mäso a podľa receptu, ktorý navrhujeme ďalej, mäso, ktoré použijeme, môže byť jedno alebo druhé v závislosti od vášho vkusu a preferencií. Tento pokrm je veľmi ľahko pripraviteľný vývar, ktorý môže mať chilli, aby mu dal korenistejší nádych a získal tak 100% mexický recept. V tomto článku vás objavíme ako urobiť pozole jednoduchými krokmi, ktoré vám pomôžu vytvoriť tanier na sanie prstov.

4 osoby 2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
 • 1 kilogram bravčového alebo kuracieho mäsa
 • 1 veľká cibuľa
 • 3 sušené chilli papričky
 • 2 strúčiky cesnaku
 • ½ čajovej lyžičky rasce
 • 800 g kukurice pripravenej na
 • 8 reďkoviek
 • ½ kilogram bielej kapusty
 • 10 citrónov
 • ¼ pohárom sušené oregano
 • Vypadni
 • Voliteľné: niekoľko polievkových lyžíc drvenej alebo práškovej chilli
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť ajiaco Kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste urobili tento recept: 1

Začneme s našim pozole recept Nakrájajte cibuľu na stredné kúsky. Keď to máme, vyhradíme si a zameráme sa na krájanie mäsa aj na stredné kúsky, aby boli integrované s cibuľou. Keď bude hotový, budeme musieť dať hrniec s dostatkom vody a pridať obe zložky. Mali by ste ich nechať uvariť na miernom ohni 1 hodinu alebo kým neuvidíte, že sa mäso pripravuje.

2

Po uplynutí tejto doby musíme mäso vybrať z vody a nechať ho vychladnúť a nespáliť na dotyk. Keď vidíte, že je už teplo, je čas rozdrobiť to; Môžete to urobiť rukami alebo, ak chcete, nožom, ktorý ho rozstrihne na prúžky, aby sa mohol integrovať so zvyškom vývaru. Majte na pamäti, že puol je mexický vývar, a preto by mäso nemalo byť hlavným protagonistom, ale malo by byť spojené iba so zvyškom ingrediencií.

3

Teraz budeme musieť nakrájajte stonky sušených chilli papričiek a odstráňte semená tak, aby boli úplne čisté. Budete ich musieť umiestniť do misy alebo misy a zakryť ich veľmi horúcou vodou; Nechajte ich pôsobiť 15 minút alebo kým neuvidíte, že sú hydratované.

Ďalej budeme musieť naliať chilli (a vodu) do pohára pripraveného na skvapalnenie. Pridáme tiež cesnak a rascu a miešame, až kým sa všetky zložky nezmiešajú. Keď budete pripravení, budete musieť naliať túto zmes do hrnca a zahriať ju na stredné teplo.

4

Ďalším krokom, ktorý urobíme, bude variť kukuricu, Aby ste to dosiahli, musíte ho vložiť do sitka a postrekovať ho vodou, aby ste ho opláchli a očistili od všetkých prvkov, ktoré by mohli byť impregnované. Po vyčistení ho musíte pridať do vývaru a napraviť soľ, pretože tento produkt je veľmi sladký. Nechajte všetky ingrediencie variť spolu 30 alebo 45 minút, aby sa do nich začlenili chute a získal sa vynikajúci pól.

5

Normálne to urobiť 100% mexický pozole, jedlo má sériu príloh, ktoré mu tiež dodávajú odlišnú a veľmi zvláštnu chuť. Reďkovky slúžia na tento účel, preto, zatiaľ čo vývar sa varí, je najlepšie vyčistiť reďkovky, nakrájať stonku a nakrájať na plátky. To isté urobte s kapustou tak, aby bola v tenkých prúžkoch a aby sa s touto miskou dokonale skombinovala.

Ako korenie by ste mali citrón položiť na stôl na dve polovice (v prípade, že by niekto chcel pridať trochu šťavy), oregano a drvené chilli; Týmto spôsobom si ju môže každý hosť obliecť, ako sa mu páči, a získať si prispôsobenie podľa svojich preferencií.

6

Pred odstránením z ohňa vám odporúčame vyskúšať pól a ak je to potrebné, pridajte trochu viac soli, pretože kukurica, ako sme povedali, je veľmi sladká a môže ovplyvniť zvyšok jedla. Keď ho položíte na stôl, musíte mu slúžiť veľmi horko a ozdobiť ho tak, aby bol výsledok dokonalý.

7

Ak sa vám páčia Mexické recepty, dáme vám k dispozícii ďalšie jedlá, ktoré si určite zamilujete:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť pozole, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: Jak na miniatury ? TUTORIAL & VLOG (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send