Recepty

Ako pripraviť papriku plnú tresky

Pin
Send
Share
Send
Send


plnené papriky Ide o veľmi typické jedlo španielskej kuchyne, a preto sú súčasťou ponuky mnohých barov a reštaurácií. Rovnako je možné si vybrať medzi rôznymi plniva hoci najtypickejšie sú možno mleté ​​mäso, tortilla alebo treska. Z tohto dôvodu chceme, aby ste si ich pripravili doma a postupne to vysvetlili ako pripraviť papriky plnené treskou.

Zloženie: stredne ťažké
  • 10 pikantných paprík
  • 300 g rozpadnutej tresky
  • Veľká cibuľa
  • 2 zelené papriky
  • 2-3 strúčiky cesnaku
  • 2 polievkové lyžice múky
  • 1 pohár bieleho vína
  • Olivový olej
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť papriky plnené mäsom a ryžou Kroky, ako postupovať pri príprave tohto receptu: 1

Najprv musíte odsoľovať tresku odstrániť soľ, v ktorej je konzervovaná. Preto ju musíte kúpiť najmenej dva dni pred prípravou plnenej papriky, pretože tresku musíte namočiť a každých 8 hodín vymieňať vodu. Vysvetľujeme tiež niekoľko trikov na odsoľovanie tresky, ktoré vám pomôžu pri vykonávaní tejto úlohy.

2

Keď začnete variť plnené papriky, musíte dať tresku do hrnca alebo malého hrnca s vodou a var to, Na obarenie to nebude trvať príliš dlho, len pár minút. Potom to dobre vypusťte, rozdrvte na malé kúsky a odložte.

3

Na druhej strane musíte Cesnak a cibuľu olúpeme a nasekáme a medzitým zohrejte panvicu s olivovým olejom. V okamihu, keď je horúco, mali by ste zeleninu hodiť, aby ste ich rozliali na nízku teplotu. Tiež budete musieť umyť a nasekať zelenú papriku a tiež ich pridať do panvice.

4

V okamihu, keď budete mať všetku zeleninu dobre pošírovanú, budete musieť tiež pridať tresku ktoré ste si vyhradili a opečte na panvici. Po niekoľkých minútach môžete zmes vybrať z panvice, pričom šťavu uvoľňujte zo zeleniny a tresky. Niektorí ľudia sa rozhodnú prejsť mixérom tak, aby bola zmes homogénnejšia a jemnejšia, ako uprednostňujete.

5

Ďalej musíte naplňte papriky pikantné s predchádzajúcou prípravou. Je potrebné poznamenať, že najjednoduchšou možnosťou je kúpiť konzervovanú papriku - konzervovanú alebo v hrnci - ktorá je už pripravená na naplnenie. Pomôžte si lyžičkou a venujte zvýšenú pozornosť tomu, aby nedošlo k rozbitiu mäsa papriky.

6

V tomto okamihu musíte papriky, ktoré už sú plnené treskou, umiestniť na plech na pečenie alebo do nádoby vhodnej na pečenie a varte ich asi 15 minútpri asi 180 ° C.

7

Na prípravu omáčky, ktorá bude sprevádzať papriky plnené treskou, mali by ste využiť caldito, ktoré ste nechali na panvici, pridať trochu viac cibule, ako by ste mali pytliak, dve polievkové lyžice múky a pohár bieleho vína. Ak chcete, môžete namiesto vína pridať tekutú smotanu.

8

Akonáhle sa paprika upečie a máte pripravenú omáčku, stačí ju umiestniť, skombinovať oba prvky a Bon chuť!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť papriku plnú tresky, odporúčame zadať kategóriu Recepty

Pin
Send
Share
Send
Send