Recepty

Ako vyrobiť domáce marshmallows

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: userealbutter.com

marshmallows sú to oblaky cukru, ktoré je možné jesť ako také, zlaté na ohni alebo použiť na prípravu iných receptov na pečivo. So vzostupom koláčov a koláčov a sušienok zdobených fondánom marshmallows Zvýšili tiež svoju slávu, pretože sa používajú na prípravu niektorých polev, glazúr, krémov a predovšetkým sú nevyhnutné na prípravu fondánu. Ak máte radi pečenie a radšej si pripravujete všetky ingrediencie sami, mali by ste vedieť, že výroba oblakov cukru doma je veľmi jednoduchá av dlhodobom horizonte vám umožní ušetriť peniaze za suroviny. Ak ste nadšený nápadom a chcete to vedieť ako vyrobiť domáce marshmallows Pokračujte v čítaní tohto článku a zistite to.

Zloženie: stredne ťažké
  • 5 čajových lyžičiek nesladenej práškovej želatíny
  • 3/4 šálky cukru
  • 1 šálka studenej vody
  • 1/4 pohára prírodnej vody
  • 1/2 pohára tekutej glukózy
  • 2 čajové lyžičky vanilkovej esencie
  • Cukorné sklo
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vyrobiť domáci fondant s oblakmi cukru Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Ak chcete začať pripravovať domáce marshmallows, musíte zmiešajte želatínový prášok so studenou vodou, Mieša sa, kým sa želatína nerozpustí a odloží sa. Potom zoberte panvicu a nalejte polovicu tekutá glukóza (druhá polovica si ju uložte na neskôr), prírodná voda a cukor, Zahrejte ju na strednom ohni a občas ho odstráňte. Musíte ho zohriať, až kým sa nevarí.

2

Kým sú prísady zohrievané a rozpustené, vložte ich do vhodnej nádoby mikrovlnná zmes želé a voda a zahrievajte ju 30 sekúnd. Keď ju vyberiete, pridajte zvyšok tekutej glukózy a pri nízkej rýchlosti ju dobre porazte. Ak nemáte tekutú glukózu, nebojte sa, môžete ju preskočiť, hoci výsledok nebude taký dobrý. Samozrejme, ak nepoužívate glukózu, eliminuje to tiež studenú vodu.

Obrázok: sciencebuddies.org3

Keď sirup, ktorý ste mali v ohni, dosiahol bod varu, vyberte ho a preneste ho do nádoby s dostatočnou kapacitou, pridať predchádzajúcu zmes (želatína, voda a glukóza) a všetko to porazte pri nízkej rýchlosti počas 5 minút. Potom zvýšte rýchlosť na strednú a pokračujte v bití ďalších 5 minút. Po týchto minútach pridajte vanilková esencia a vyliezť vysokou rýchlosťou. Musíte poraziť, kým nezískate penové a ľahké cesto podobné šľahačke.

Obrázok: thehungrymouse.com4

Keď to máte, vezmite a nádoba alebo forma a prikryte ho trochou oleja alebo rozpusteného masla. Aby ste sa však nekúpali nadmerne, navlhčite čistú handričku alebo savý papier olejom alebo maslom a preveďte ich cez formu. potom, nalejeme cesto z domácich marshmallows a posypeme ju skleneným cukrom. Mali by ste ho nechať na chladnom mieste, aby ste si počas neho odpočinuli a dosiahli správnu konzistenciu 5-6 hodín.

Obrázok: maezineblog.wordpress.com5

Po čase odpočinku vyberte marshmallow z formy a druhú časť koláča posypeme práškovým cukrom. Keď máte všetko posypané, rez to akýmkoľvek spôsobom chcete, kocky, valce, srdcia atď. a budete mať pripravené domáce marshmallows. Týmto spôsobom vyjdú v bielej farbe a môžete ich použiť napríklad na výrobu čokoládového fondantu, ale ak ich chcete mať vo farbách, musíte do zmesi pred kvapením pridať kvapku tekutého farbiva.

Obrázok: userealbutter.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť domáce marshmallows, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send