Recepty

Aký je rozdiel medzi dátumom spotreby a preferovanou spotrebou

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri mnohých príležitostiach nevieme, čo dátum ktorý je uvedený aj na obale potravín vypršania alebo z preferenčná spotreba, Spýtame sa, či dokážeme konzumovať výrobky po uplynutí platnosti údajov, ak to bude znamenať a nebezpečenstvo pre naše zdravie alebo ich môžeme bez problémov jesť. Je to veľmi dôležitá otázka, ktorú by mal vedieť každý, kto manipuluje s potravinami, a preto ju vysvetlíme aký je rozdiel medzi dátumom spotreby a preferovanou spotrebou.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Potraviny, ktoré môžu byť konzumované, vypršali Kroky, ktoré treba dodržať: 1

dátum vypršania platnosti Mal by sa uvádzať deň a mesiac vo veľmi rýchlo sa kaziacich výrobkoch, to znamená, že sa čoskoro rozkladajú a majú mikrobiologické riziko. Je to prípad surové a čerstvé mäso a ryby, ktoré trvajú niekoľko dní a kde môžu byť patogénne baktérie.

Obrázok: catedu.es2

Po uplynutí dátumu exspirácie by sa tento produkt nemal konzumovať, pretože existujú riziká, že je v zlom stave a môže sa stať nebezpečným v dôsledku prítomnosti patogénnych baktérií.

3

Namiesto toho preferovaný dátum spotreby Vzťahuje sa na výrobky, ktoré sú dlhšie trvajúce a nepredstavujú mikrobiologické riziká. Na štítku je uvedený nápis „podľa možnosti spotrebujte do ...“, za ktorým nasleduje dátum so dňom a mesiacom, mesiacom a rokom alebo iba rokom.

Obrázok: logismarket.es4

Tento dátum naznačuje, že akonáhle prešiel, že jedlo môže stratiť časť svojich vlastností: rozdiel v chuti, zmeny vône, zmena v štruktúre alebo farbe ... To však neznamená zdravotné riziko.

5

Hlavný rozdiel medzi dátumom spotreby a preferenčnou spotrebou sa teda nachádza v skutočnosti, na ktorú sa dátum spotreby vzťahuje bezpečnostné podmienky, zatiaľ čo uprednostňovaná spotreba iba reaguje Hodnoty kvality

6

Uprednostňovaný dátum spotreby je uvedený nielen v potravinových výrobkoch, ale aj v iných výrobkoch, ako sú napr kozmetika Majú tiež vytlačený dátum, v ktorom je uvedený čas, počas ktorého sa môže kozmetika po otvorení použiť. Toto časové obdobie zodpovedá anglickej skratke PAO (Obdobie po otvorení) a možno ju nájsť v kozmetických fľašiach pomocou symbolu v tvare otvorenej krémovej fľaše. Viac o tejto téme si môžete prečítať v našom článku o tom, ako dlho kozmetika vydrží.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Aký je rozdiel medzi dátumom spotreby a preferovanou spotrebouOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send