Recepty

Triky na výrobu dobrej ryže

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ich veľa triky v kuchyni Slúžia na uľahčenie života pri varení alebo na zabezpečenie lepšieho výsledku našich jedál. Väčšina z nich tipy Pochádzajú zo starých a prechádzajú z generácie na generáciu. Pretože je dôležité, aby ste sa nestratili, v tomto článku vám ich poskytneme Triky na prípravu dobrej ryže.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Triky, aby bola ryža voľná

Triky, ako urobiť dobrú paellu

Druhy ryžových zŕn - Prvý faktor, ktorý musíme vziať do úvahy, je, že každé z týchto jedál: paella, rissotto, vývar alebo jednoduchá biela ryža si vyžadujú iný druh ryžového zrna. Ryža sa odporúča pre paellu čerpadlo.

Odstrániť alebo odstrániť? Toto je problém. Každá ryža potrebuje inú formu varenia, paella je suchá ryža. Preto v roku 2007 paella Je vhodné, aby sa zrno nerozbilo, čo znamená, že ryža by sa počas varenia nemala odstraňovať.

Spodok a omáčka: Trik, ako získať dobrú ryžu, je mať dobrý „spodok“ (zeleninový, mäsový alebo rybí vývar v závislosti od druhu paelly, ktorá sa varí. Hýbajúce sa smaženie, veľmi dôležitá zložka, napriek tomu, čo sa hovorí, môže obsahovať cibule.

Triky, ako urobiť dobrú ryžu rissotto alebo vývar

Druhy ryžových zŕn - V prípade krémovej ryže napíšte rizoto, ryža sa odporúča Arborio, Talianska krátkozrnná ryža. A pre vývar ryže sa odporúča ryža Carnaroli, Najznámejšia talianska ryža.

Odstrániť alebo odstrániť? Pre krémovú ryžu rizoto z tohto dôvodu je potrebné, aby zrno prasklo a uvoľnilo škrob, trik je Počas varenia neprestávajte miešať.

Dno a omáčka: Rovnako ako to bolo uvedené v prípade paelly, spodná časť je veľmi dôležitou zložkou na získanie dobrej ryže, najmä v prípade vývarovej ryže. Fond musí byť chutný a musí poskytovať arómu zeleniny, mäsa alebo rýb, ktoré ryža vyžaduje.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Triky na výrobu dobrej ryžeOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send