Recepty

Ako sušiť rozmarín

Pin
Send
Share
Send
Send


rozmarín Je to jedna z najpoužívanejších aromatických bylín v kuchyni a poskytuje vynikajúcu chuť pre naše jedlá, najmä pre mäso. Je to však tiež univerzálny domáci liek plný prospešných vlastností pre zdravie as veľkou užitočnosťou na kozmetickej úrovni, ktorý zlepšuje vzhľad vlasov alebo pomáha v boji proti celulitíde. Preto sa mnohí ľudia vyzývajú, aby mali rozmarínová rastlina doma a pravidelne ich listy uschujú, aby si ich nechali dlhšie, takže en.com to podrobne vysvetľujeme ako sušiť rozmarín S najlepšími metódami, ako to dosiahnuť.

Môže vás zaujímať aj to, ako sušiť petržlen. Postupujte nasledovne: 1

Existujú dve základné metódy suchý rozmarín: Zaveste to a nechajte prírodu robiť svoju vec, alebo ju v rúre vysušte rýchlejšie, čo však bude vyžadovať viac zdrojov. Táto metóda je odporúčaná, ak potrebujete rýchlo využiť sušenú trávu.

2

na suchý rozmarín vonku Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je dôkladne umyť toto korenie a vysušiť ho pomocou savého papiera, aby sa odstránilo čo najviac vody. Potom musíte rozmarín zoskupiť a priviazať ho k stonku pomocou povrazu, ktorý potom slúži na zavesenie rozmarínu a počkajte, kým vyschne.

Je dôležité zavesiť ho na suchú, tienenú a vetranú miestnosť. Priestory, v ktorých je koncentrovaná veľká vlhkosť, napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, nie sú vhodné na sušenie rozmarínu alebo iných aromatických byliniek. Ak ste sa rozhodli zavesiť ho v určitom rohu a časť trávy je oproti stene, mali by ste ju každý deň otočiť tak, aby rovnomerne zaschla.

Proces sušte rozmarín prirodzene V závislosti od množstva a počasia môže trvať 1 až 2 týždne. Budete vedieť, že je suchý, keď jeho konáre sú chrumkavé a ľahko sa rozdelia na dotyk, čo naznačuje, že stratili všetku svoju vlhkosť.

3

Ak ste v zhone pre suchý rozmarín Potom môžete použiť alternatívu rúry, ktorá efektívne odstráni tekutinu za niekoľko hodín. Aby ste to mohli urobiť, musíte rozmarín poriadne umyť a vysušiť pomocou savého papiera.

Následne zapnite rúra pri nízkej teplotepoložte rozmarín rozmiestnený s medzerou na podnos potiahnutý papierom a bez stohovania. Vezmite ju do rúry na asi 4 hodiny a skontrolujte ju každých 30 minút, aby ste sa uistili, že nespáli. Ak zistíte, že rozmarín je už pred týmto časom suchý, vyberte ho z rúry.

Je dôležité vykonať tento postup pri veľmi nízkej teplote, aby nedošlo k spáleniu tejto aromatickej byliny.

4

Keď je rozmarín suchý, je to dôležité uložte ho správne Preto sa odporúča uchovávať ho v sklenenej nádobe s pevným vekom, aby sa zachovala jeho aróma a chuť po mnoho mesiacov.

A ak chcete sušiť ďalšie aromatické byliny, pozývame vás, aby ste si prečítali naše články o tom, ako sušiť petržlen, levanduľa alebo oregano.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako sušiť rozmarínOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send