Recepty

Ako vyrobiť šošovkovú karbanátku

Pin
Send
Share
Send
Send


Kto hovorí vegetariánska strava je to nudné? Existuje veľa alternatív chutných jedál a žiadne náznaky mäsa, ktoré si môžeme vychutnať, a jedna z nich je šošovicové hamburgery, iným spôsobom, ako si pochutnať na výživnom a predovšetkým chutnom jedle. Využite prípravu šošovky a vyhradzujte si trochu na rozvíjanie tohto kreatívneho návrhu. En.com vysvetlíme ako vyrobiť šošovicové hamburgery.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 250 gramov šošovky
  • 1 stredná cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 zväzok petržlenu
  • 1 vajce
  • Drobečková navigácia (voliteľné)
  • Soľ a korenie
  • Olivový olej
  • Zeler a štipka kmínu na šošovicu (voliteľné)
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť cesnakovú soľ. ​​Postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste urobili tento recept: 1

šošovicové hamburgery Je to typický recept, ktorý môžete pripraviť, keď ste nechali veľa šošoviek predchádzajúceho preparátu a chcete ich využiť v inom jedle alebo ak chcete variť strukoviny iným spôsobom.

Ak sa rozhodnete využiť predchádzajúci prípravok, je dôležité, aby ste nádobu namáhali a odstránili všetku tekutinu z vývaru, až potom dosiahnete požadovanú konzistenciu.

2

Pre tých, ktorí začnú od nuly s jedlom, by sme mali urobiť prvú vec šošovku veľmi dobre umyte, V supermarkete je možné získať rýchle prípravné prezentácie, ktoré nemusia byť namočené, ale ak ich nenájdete, odporúčame namočiť 250 gramov šošovky do nádoby so studenou vodou počas 4 hodín, aby sa zmäkčili. Ak chcete používať tlakový hrniec, tento krok preskočte.

3

Naplňte nádobu s vodou v množstve dostatočnom na pokrytie šošovica, pridajte soľ a prípadne dotyk rasce na zlepšenie chuti a trávenia, a stopku zeleru, aby ste dostali sviežu a chutnú chuť. Nechajte variť do mäkka, čo bude trvať asi 45 minút až 1 hodinu.

Akonáhle je pripravená, namočte všetku tekutinu a rezervujte iba strukoviny.

4

Chystáme sa začať s prípravou vegetariánske hamburgery, Aby ste to urobili, musíte šošovku rozdrviť pomocou vidličky alebo zemiakového zhutňovača, ale malé kúsky šošovky nechajte neporušené, aby sa mohli vychutnať na tanieri.

Nakrájajte cibuľu, strúčiky cesnaku a petržlenovú vňať na veľmi malé kúsky, rozdrvte vajíčko a pridajte to všetko do šošovice, kým nevytvorí pastu.

5

Akonáhle je šošovičné pyré pripravené, budete musieť začať tvarovať hamburgery ručne, rovnako ako pri mäsových hamburgeroch. Do nepriľnávanej panvy umiestnite postriekanie olejom a teplom na stredne vysoké teplo.

Pred umiestnením hamburgerov na panvicu ich položte na strúhanku, aby sa zlepšila ich konzistencia. Potom ich musíte variť na miernom ohni, až kým nie sú zlatohnedé.

6

Zatiaľ čo šošovicové hamburgery Majú omnoho mäkšiu textúru ako mäso, sú chutné a výživné, bez pochýb vynikajúcou voľbou pre zmenu vašej stravy. K prípravku môžete pridať aj inú rozdrvenú zeleninu, ako sú grilované baklažány alebo cesnakové huby, ktoré vám dodajú vegetariánsky hamburger Úžasná chuť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť šošovkovú karbanátkuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send