Recepty

Ako šúpať paradajky

Obrázok: joyfulabode.com

paradajky Nielenže sú základnými ingredienciami stredomorskej kuchyne, ale sú to veľmi súčasné jedlá vo svetovej kuchyni, v ktorých hrajú rôzne recepty, v ktorých je jej chuť nevyhnutná. Napriek tomu, do akej miery ju používame, zakaždým, keď je potrebné olúpať paradajku, začínajú bolesti hlavy, a ak to neurobíme správne, stratíme veľa dužiny a šťavy potrebnej pre naše recepty. To je dôvod, prečo en.com vám dáme pár neomylných trikov, takže viete ako ľahko šúpať paradajky.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť kompot z rajčiaka Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, keď šupky paradajok je to, že robiť to nožom nie je najlepší nápad, pokiaľ to nie je veľmi dobre naostrené a nejdeš veľmi pomaly. Ak je však paradajka veľmi zrelá a mäkká, použitie noža na šúpanie bude ťažké, preto je najlepšie zvoliť inú metódu.

2

Zmäkčiť paradajková koža Je to najlepší trik na dokonalé odlúpnutie, pričom sa úplne využije jej vláknina. Aby ste to dosiahli, musíte ich na niekoľko sekúnd opariť vriacou vodou, čo je proces oveľa rýchlejší, ako si myslíte a s veľmi efektívnymi výsledkami.

3

Začnite tým, že urobíte povrchový rez od stredu paradajky smerom von, počnúc špičkou rajčiaka, ktorý nemá stonku. Po zmäknutí vám to pomôže jednoduchým spôsobom oddeliť pokožku. Niektorí ľudia dávajú prednosť odstráneniu oblasti stonky alebo srdca paradajky, pretože to môže byť veľmi ťažké, ak si prajete, môžete tak urobiť.

Obrázok: mordisquitos.lacaba.net4

Pripravte kvetináč s vodou a po dosiahnutí bodu varu ho nechajte variť, opatrne do vody pridajte paradajky a nechajte ich tam maximálne 20 sekúnd. Potom odstráňte štrbinovou lyžicou alebo rasérou a opatrne položte na tanier.

5

Teplo vriacej vody sa zvýši zjemniť paradajkovú pokožku takým spôsobom, že ho budete musieť oddeliť iba bodmi označenými rukami a voílou, paradajky budú dokonale olúpané a bez odpadu.

Obrázok: libroderecetas.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako šúpať paradajkyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.