Recepty

Ako znížiť cibuľu bez plaču

Pin
Send
Share
Send
Send


cibuľa Sú prítomné v každom guláši a sofrite, ale sú tiež vynikajúcou prísadou pri príprave rôznych pokrmov, preto ich často nachádzame v našich kuchyniach. Všetkým však musíme čeliť nočná mora nakrájanú cibuľu: niekedy veľmi intenzívne trhanie, ku ktorému dochádza, keď sme ho prerušili. Existuje nejaký skutočný spôsob, ako tomu zabrániť? En.com vysvetlíme ako rezať cibuľu bez plaču použitie najlepších a najúčinnejších trikov.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako rozdrviť cibuľu Postupujte takto: 1

Určite ste už počuli o mnohých trikoch, aby ste sa vyhli plaču pri krájaní cibule, ale ak začnete premýšľať, niektoré z nich sú skutočne absurdné alebo nespoľahlivé. Aby sme pochopili, ako bojovať proti tomuto spoločnému problému, je dôležité pochopiť, čo spôsobuje slzenie.

2

keď nakrájame cibuľu Roztrhnutie je veľmi časté, hoci v niektorých prípadoch to môže byť mierne nepohodlie, zatiaľ čo v iných je takmer nemožné kontrolovať slzy. Je to dôsledok látky nazývanej allináza, ktorá sa uvoľňuje rezaním cibule, ktorá spôsobuje podráždenie slizníc, najmä v našich očiach. Táto látka sa však zachytáva nosom, ktorý pri sekaní tejto prísady zakrýva oči okuliarmi málo použiteľné Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam.

3

Základná myšlienka nakrájanú cibuľu bez plaču Je to zrušenie emisií alináz a zabránenie tomu, aby tieto plyny prenikli na náš nos a spôsobili trhanie. Dobrým spôsobom, ako to dosiahnuť, je nasekať cibuľu veľmi studenú, pretože chlad spôsobuje šírenie plynov.

Na dosiahnutie tohto cieľa odporúčame, aby ste cibuľu predtým umytú do mrazničky vložili pol hodiny pred tým, ako ich nasekáte.

4

ocot Je vynikajúcou prísadou na neutralizáciu plynných alináz a na zabránenie plaču pri rezaní cibule. Preto je dobré mať po ruke nejakú bavlnu a pohár octu a pri rezaní navlhčite nôž bavlnou namočenou v octe.

5

Ďalší trik pre nakrájanú cibuľu bez plaču alebo aby sa veľa roztrhlo, používa sa voda ako spojenec. Táto tekutina znižuje emisie alináz, takže je dobrou možnosťou nechať olúpanú cibuľku namočenú v studenej vode najmenej 20 minút pred jej rezaním. Potom, ako odporúčame navlhčenie noža v octe, môžete ho ponoriť do vody pri každom určitom reze a uvidíte, ako sa účinky výrazne znižujú.

Obrázok: microrespuestos.com6

Nie je potrebné používať tieto triky nakrájanú cibuľu bez plaču, ak nezohľadňujete ďalšie základné odporúčania na jeho úspešné dosiahnutie:

  • Na ostrú cibuľu používajte vždy vhodný nôž. Čím presnejší a rýchlejší rez, tým menej vrstiev cibule sa poškodí, a preto menej plynu bude emitovať túto zložku počas rezu.
  • Použite dosku na krájanie, pretože tento povrch je primeraný a umožní vám robiť lepšiu prácu, čo znamená menšiu šancu na plač.
  • Pracujte v riadne vetranom priestore a vždy trochu ďalej od cibule. Týmto spôsobom plyny menej dráždia vaše sliznice.
  • Ak vaša kuchyňa nie je dobre vetraná, je dobré zapnúť kapotu a rezať v blízkosti tejto oblasti, aby absorbovala cibuľové plyny a uľahčila tak prácu.
  • Nakoniec zabudnite na hlúpe a nezmyselné triky, ako je vloženie zápasu medzi zuby, položenie cibule na hlavu alebo nosenie okuliarov, pretože žiadny z nich nie je skutočne efektívny.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako znížiť cibuľu bez plačuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send