Recepty

Ako pripraviť dusené zemiaky

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: www.habanaradio.cu

zemiaky Sú to veľmi univerzálne jedlo, ktoré slúži ako doplnok k mnohým našim každodenným jedlám a dokonca aj ako hlavná zložka niektorých dusených jedál. Môžeme ich variť rôznymi spôsobmi, ale ak hľadáte ten, ktorý je zdravý a umožnia vám vychutnať si všetky jeho výživné látky a 100% chuť, nenechajte si ujsť recept, ktorý vám v tomto článku ukážeme, aby ste urobili nejaký veľkolepý dusené zemiaky.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • zemiaky
  • voda
  • biele víno (voliteľné)
  • Laurel (voliteľné)
  • soľ a korenie (voliteľné)
  • petržlen (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť hranolky Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pripravte dusené zemiaky Je potrebné ich dôkladne umyť pod tečúcou vodou, aby sa odstránili všetky nečistoty a nečistoty. Majte na pamäti, že dusené zemiaky sa dajú variť celé a nakrájané na kúsky alebo kúsky, napríklad všetko bude záležať na vašich preferenciách. Ak ich chcete nakrájať na plátky, odstráňte kožu nožom alebo šupkami zemiakov a dajte im požadovaný tvar, uistite sa, že majú rovnakú veľkosť, aby sa uvarili na par.

Obrázok: www.lamasia.es2

Akonáhle budete mať pripravené zemiaky, položte jeden na oheň hrniec alebo kastról s vodou, Ak chcete aromatizovať vodu, s ktorou sa zemiaky budú variť, môžete pridať pohár bieleho vína a bobkový list. Ďalej by ste mali umiestniť tesne nad banku, sitko to dobre zapadá a je dostatočne veľké, aby sa ho nedotkla vriaca voda.

3

Keď sa voda rozbije a uvarí, vložte zemiaky do sitka a zakryte ich vekom, ktoré sa dokonale hodí na sitko, aby ste sa ubezpečili, že zemiaky sú vedené dobre a že nedochádza k úniku pary.

4

Nechajte zemiaky uvariť najmenej 20 minút, Po uplynutí tejto doby odstráňte veko a skontrolujte, či sú jemné, opatrným prepichnutím vidličkou. Ak áno, vaše dusené zemiaky budú pripravené ich vytiahnuť z ohňa a slúžiť im. Pred umiestnením je možné soľ a korenie posypať petržlenom.

Obrázok: www.habanaradio.cu5

Môžete tiež vidieť veľa iné spôsoby varenia zemiakov S ktorými si pripravíte chutné recepty alebo veľmi chutnú prílohu k jedlám:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť dusené zemiakyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send