Recepty

Ako odstrániť zápach cesnaku z rúk

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: kitcheothai.wordpress.com

cesnak Je to prísada, ktorá sa pridáva do mnohých jedál, ktoré pripravujeme každý deň, poskytuje vynikajúcu chuť a je tiež veľmi prospešná pre zdravie. Avšak toto jedlo má negatívny bod a je silný zápach ktorý je impregnovaný na koži po olúpaní, rezaní a manipulácii, ktorý sám nezmizne a je celkom ťažko odstrániteľný. Ak hľadáte nejaké užitočné triky, ktoré vám pomôžu odstráňte zápach cesnaku z rúk V tomto článku si nenechajte ujsť nasledujúce tipy. Sú 100% efektívne!

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako odstrániť vôňu cibule z vašich rúk Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Toto je možno najúčinnejší trik odstráňte zápach cesnaku z rúk, Po ukončení olúpania a krájania cesnaku sa ničoho nedotýkajte ani si neotierajte ruky. Najlepšie je umiestniť ruky priamo pod tečúcu vodu a nechať ich niekoľko sekúnd bežať na pokožke. Potom si jednu zober lyžica z nerezovej ocele a trieť si ho cez ruky a pretekať cez všetky vaše prsty. Pomôže vám to odstrániť látky, ktoré spôsobujú zápach.

Obrázok: www.elpaisseleccion.com2

Jedlá sóda je veľmi populárna vďaka svojej schopnosti absorbovať zápach, Dobrým prostriedkom na odstránenie zápachu cesnaku z rúk je umývanie malým množstvom tohto produktu. Stačí len položiť malé množstvo jedlej sódy na dlaň a dôkladne ju trieť, najmä medzi prstami a klincami, aby ste úplne ukončili zápach. Opláchnite ruky studenou vodou a umyte ich aromatickým mydlom.

Obrázok: mundoconsciente.es3

Intenzívna aróma a čistiace vlastnosti citrónBudú tiež užitočné pri odstraňovaní pachu cesnaku z pokožky. Stačí si len trieť prsty šťavou z citrónu a rovnomerne ju aplikovať všetkými rukami. Nakoniec opláchnite studenou vodou a umyte ich jemným mydlom.

Obrázok: estarsiempreguapa.com4

Ak vyššie uvedené triky nefungujú, môžete vyskúšať aj čistiaci a neutralizačný účinok nepríjemných zápachov jablčný ocot, Toto, rovnako ako hydrogenuhličitan sodný, je vynikajúci na ukončenie silných a nepríjemných zápachov. Nalejte trochu tohto produktu na ruky, trieť ich najmenej 2 minúty, nechať pôsobiť niekoľko sekúnd a opláchnuť studenou vodou. Potom si umyte ruky ako obvykle a uvidíte, ako cesnakový zápach zmizne.

Obrázok: jeyyu.com5

V žiadnom prípade nepoužívajte na čistenie rúk horúcu vodu, pretože zápach mohol byť stále napustený do pokožky. Neváhajte a vyskúšajte tieto jednoduché domáce opravné prostriedky odstráňte zápach cesnaku z rúk a uvidíme, či pre teba pracujú.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako odstrániť zápach cesnaku z rúkOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send