Recepty

Ako pripraviť pečené zemiaky v mikrovlnnej rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: www.mitoqueenlacocina.com

Vedeli ste, že mikrovlnná rúra môže vám poslúžiť ako lahodný pečené zemiaky? Aj keď sme tento recept tradične pripravovali v peci, je tiež vhodný na rýchlejší a ľahší spôsob prípravy v mikrovlnnej rúre. Výsledok je veľkolepý, pretože si môžete vychutnať pravé pečené zemiaky ako prílohu v akomkoľvek mäsovom alebo zeleninovom jedle. Nenechajte si ujsť nasledujúci recept a objavte krok za krokom pripravte pečené zemiaky v mikrovlnnej rúre, ušetríte čas a elektrinu.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • zemiaky
  • olivový olej
  • vypadni
  • petržlen
  • omáčka (voliteľné)
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť pečené zemiaky. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvý krok k pripravte pečené zemiaky v mikrovlnnej rúreto je zemiaky veľmi dobre umyte Čo budete používať? Pomocou kefky na zeleninu môžete odstrániť všetky zvyšky obsiahnuté v pokožke a opláchnuť ju neskôr.

2

Akonáhle sú zemiaky čisté, vezmite vidličku a pichnite zemiaky robiť malé dierky po celom svojom povrchu. Týmto spôsobom zabránime výbuchu zemiakov pri varení v mikrovlnnej rúre.

3

potom, položte zemiaky na tanier s veľkosťou vhodnou pre mikrovlny a zadajte ich nezakryté. Čas, kedy by ste mali zemiaky opustiť, sa bude líšiť v závislosti od veľkosti zemiakov a sily vašej mikrovlnnej rúry. Stredne veľké zemiaky zvyčajne trvajú asi 5 alebo 7 minút. Každopádne, aby ste vedeli, či sú pripravení, musíte iba prejsť zemiakom nožom, ak si všimnete, že je mäkké, je na mieste slúžiť.

4

Keď to uvidíte pečené zemiaky Sú dobre odvedené, vyberte ich z mikrovlnnej rúry a nakrájajte ich na polovicu alebo nakrájané na plátky, ako uprednostňujete. Teraz môžete pridať nejaký olivový olej, soľ, štipku petržlenu alebo ich naopak podávať s omáčkou, ktorá sa vám páči. V vidíte recepty chutné omáčky:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť pečené zemiaky v mikrovlnnej rúre, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send