Recepty

Ako urobiť jablkový puding

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: tast.com.au

Máte doma prebytok tvrdého chleba a / alebo jabĺk? Skvelé! A to sú dve základné zložky na prípravu a jablkový puding, vynikajúci dezert, ktorý si môžete ľahko pripraviť. puding - pôvodný názov v angličtine -, pudin alebo puding Vyrába sa podľa receptu veľmi podobného receptu domáci flan a pripúšťa mnoho variantov, ako napríklad čokoládový puding, puding z cookies, alebo si dokonca môžete pripraviť slaný puding z tuniaka, papriky a krabích tyčiniek. Postupujte podľa krokov a objavte Ako urobiť jablkový puding.

1 hodina Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 liter mlieka
  • 150-200 g tvrdého chleba
  • 5 vajec
  • 1 alebo 2 jablká, v závislosti od veľkosti
  • cukor
  • citrónová kôra
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť muffinový puding Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pripravte si jablkový puding bude to dať mlieko do panvice a dať ho do ohňa spolu s citrónovou kôrou, aby sa aromatizovalo. Predtým, ako sa uvarí, vypnite teplo a odstráňte citrón; mali by ste sa ho snažiť udržiavať v teple.

2

Na druhej strane musíte pripravte tekutý karamel zahrievaním cukru a vody v panvici tak, aby získala vhodnú textúru a zlatú farbu, ale bez pálenia. Všetky kroky, ktoré je potrebné dodržať, nájdete v našom článku Ako pripraviť cukrovinky. Potom, čo urobil, mali by ste ho vyhodiť do formy, kde budete pripravovať jablkový puding, uistite sa, že zakrývate celé dno.

3

potom chlieb nakrájajte na tenké plátky a vajcia rozotrite vo veľkej mise alebo miske, do ktorej musíte pridať tri alebo štyri polievkové lyžice cukru, ako aj mlieko, ktoré sme si vyhradili v panvici. Potom do tejto misky nalejte chlieb tak, aby bol dobre premočený a úplne rozpadnutý.

4

Ďalším krokom bude Jablká ošúpajte a nakrájajte na tenké plátky pridať ich tiež do misky so zvyškom pudingových ingrediencií. Je dôležité, aby ste jablká najskôr nelúpali, pretože oxidujú a získajú hnedý vzhľad.

5

Nakoniec nalejte jablkový puding do formy alebo misky, ktorú ste prikryli karamelom a Pečieme to v kúpeľni Maria asi 45 minút, správne predhriate na 180 ° C. Odporúča sa rozvinúť ju, keď bude zima a ... ochutnávka jedla!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť jablkový puding, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send