Recepty

Ako správne raňajkovať

Pin
Send
Share
Send
Send


Hoci sa to môže zdať inak, raňajky je najdôležitejšie jedlo dňa, pretože nám to prinesie energie a živiny potrebné čeliť pracovnému dňu, štúdiu atď. Preto musíme venovať čas dosť na raňajky a jesť zdravý a vyvážený, Aby ste si ráno mohli osvojiť dobré návyky, uvádzame niekoľko tipov Ako správne raňajkovať.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si dať zdravé raňajky

Nevyhnutné

Pri dobrých raňajkách si nemôžete nechať ujsť:

  • Mliečne výrobky: mlieko, jogurt, syr ... alebo akýkoľvek iný mliečny derivát, pretože sú jedným zo základných zdrojov vápnika, nevyhnutnou živinou pre naše telo.
  • Obilniny alebo múčne výrobky: Sú to výrobky vyrobené z obilnej múky: chlieb, samotné obilniny, sušienky atď. Poskytujú uhľohydráty, to je palivo nášho tela.
  • ovocie: či už ide o kúsky ovocia alebo džúsy vyrobené z ovocia, poskytujú vitamíny, minerály a vlákninu.

Dajte si pozor na kávu

Prvá vec, ktorú mnohí z nás robia, keď sa prebudíme, je ísť si dať dávku kávy, aby sme sa prebudili a boli viac zrejmý, Nie je to však vždy priaznivé pre naše telo, pretože nadmerný obsah kofeínu môže spôsobiť srdcové problémy alebo napadnúť nervový systém. Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, a jablko alebo a čaj môžu nám spôsobiť rovnaký účinok (alebo dokonca väčší) ako káva a ráno nás môžu vyčistiť.

Venujte čas, ktorý potrebujete

Musíme venovať nejaký čas raňajkám, pokojne a - pokiaľ je to možné - sprevádzané. Neexistuje ospravedlnenie slúžiť, dokonca ani obyčajný nedostatok času. Správne raňajky vám zaberie iba asi 15 minút a poskytnú vám potrebnú silu na 5 alebo 6 hodín, ktoré by ste mali stráviť do obeda. Ak ste jedným z tých, ktorí jednoducho vstávajú, nemôžu si do žalúdka nič dať, môžete sa tiež rozhodnúť vziať niečo ľahšie, keď sa zobudíte, a doplňte ho poludnie raňajky.

Doprajte si

V niektorých špeciálnych dňoch môžete pravidlá trochu preskočiť a nechať si pridávať položky ako domáce pečivo (sušienky, muffiny, sušienky ...) alebo čokoláda, Toto sa nedá robiť každý deň, pretože tieto potraviny poskytujú vysoký obsah nasýtených tukov, ktoré stoja trávenie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako správne raňajkovaťOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send