Recepty

Ako sa vyhnúť plesni v šunke

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedným z najcharakteristickejších jedál španielskej kuchyne, ktorý je známy na celom svete, je šunka, či už je to serrano alebo iberský žaluď. Je to výrobok, ktorý má v Španielsku vysokú mieru spotreby av mnohých domoch sa v skutočnosti kúsok šunky kupuje obvyklým spôsobom namiesto kúskov, takže jedlo trvá dlhšie a jeho trvanlivosť vlastnosti a vlastnosti sa zachovávajú až do okamihu spotreby.

Po zakúpení celého kusu šunky sa môže objaviť niekoľko otázok. Jedna z nich vzniká, keď sa po otvorení šunky na povrchu objaví vrstva plesne. Mnoho ľudí si myslí, že to môže byť zlomené a neviem, čo robiť v tejto situácii, či je vhodné ho vyhodiť, alebo či stačí odstrániť prvú vrstvu. Pri riešení tejto otázky a vysvetlíme to ako sa vyhnúť plesni v šunke.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako začať šunku

Prečo pleseň vychádza v šunke

Pleseň v šunke je celkom bežná a môže sa objaviť dvoma spôsobmi. Pri mnohých príležitostiach, keď sa chystáme kúpiť, niekedy sú pleseň na povrchu alebo kôre šunky, na vonkajšej koži. Je to úplne normálne a neznamená to, že je výrobok poškodený. Vrstva plesne vzniká počas fázy hojenia ako opatrenie na stabilizáciu tukov prítomných v šunke, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť jej rastu, ak je na vlhkých miestach. V čase, keď je kúpená a presťahovaná domov, môže byť odstránená a nemusí znova vznikať.

Môže sa tiež objaviť po otvorení plesne na povrchu šunky a nakrájame tú časť kôry alebo kože, ktorá chráni vnútornú časť, čo jeme. Preto, ak to nezachováme správne v tej časti jedla, ktorú nechávame na vzduchu, môže sa pleseň znova množiť.

Ako zabrániť plesni zo šunky

Keď kupujeme celý kus šunky, pri mnohých príležitostiach ju neuchovávame správne. To má vplyv na jeho chuť a vôňu. Aby ste tomu zabránili, môžete ho uchovať v najoptimálnejších podmienkach.

Najprv pred otvorením kusu vyberte vhodné miesto na umiestnenie šunky, Ak sa chcete vyhnúť zvýšeniu pravdepodobnosti vzniku plesní pri jej otvorení, vyberte suché miesto. Je veľmi bežné urobiť chybu pri umiestnení blízko umývadla alebo nejakého kohútika v kuchyni tak, aby bol vystavený vysokej vlhkosti, čo podporuje výskyt týchto mikroorganizmov na jeho povrchu.

Keď otvoríte kus, odstránite kožu a mastnú časť, bude odkrytá tmavá jedlá oblasť. Táto oblasť, ak ju necháme úplne nekrytú a nechránenú, má tendenciu vykazovať rast mikroorganizmov. Na jeho ochranu a zabránenie vzniku plesní odporúčame uschovať a časť tuku umiestnite navrch povrchové, ktoré ste pri otvorení odstránili, na zakrytie mäsa, pretože jeho zloženie uprednostňuje zníženie možností vzhľadu plesní. Ak je na tento liek už neskoro, pretože ste už túto časť dielu zlikvidovali, môžete ju nahradiť kusom fólia alebo hliníková fólia alebo bavlnená tkanina, Mazivo môžete tiež kombinovať s handrou alebo fóliou alebo hliníkovou fóliou, aby ste ďalej posilnili ochranu.

Ďalej to odporúčame stačí otvoriť šunku na jednej strane, bez toho, aby ste museli rezať akékoľvek iné časti, až kým nedosiahnete kosť. Týmto spôsobom bude objavený povrch minimálny možný, čím sa zníži šanca na rast húb.

V tomto ďalšom článku uvádzame ďalšie tipy, ako chrániť šunku Pyrenejský a Serrano.

Ako odstrániť pleseň zo šunky

Ale čo keď tieto mikroorganizmy vyjdú? Čo robiť, ak v šunke vyjde pleseň? Veľmi jednoduché. Ak ste si kúpili šunku a vaša pokožka je pokrytá plesňou, ktorú sme už vysvetlili a chcete ju odstrániť, naozaj ju doma môžete ľahko odstrániť. Získajte a handričkou alebo handrou bavlny a vytlačte ju rastlinný olej (olivový, slnečnicový atď.) a očistite tým plochu, ktorá má pleseň, až kým nezmizne. Nepoužívajte vodu, mydlo ani iné čistiace prostriedky. Odporúčame tiež, ak je už čistý odstráňte prvú vrstvu pokožky, len pre prípad.

V prípade, že forma sa objaví, keď sme už šunku otvorili a vyjde na povrchovú časť, to znamená, že zistíte, že sa zdá pleseň vnútri šunky, je vhodné odstrániť túto vrstvu, pričom zanecháva určitú hrúbku vzdialenosti medzi plesnivou vrstvou a oblasťou rezu, takže odstráňte vrstvu, ktorá má viac alebo menej hrúbky prsta, a odstráňte všetku formu. Teoreticky, ak si zvyšok kusu zachová svoj vzhľad, čuch a chuť, môže sa aj naďalej bez problémov konzumovať.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako sa vyhnúť plesni v šunkeOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send