Recepty

Ako vybrať ananás

Pin
Send
Share
Send
Send


Pôvodne z najexotickejších krajín, ananásu, s veľmi osobitnou chuťou a arómou, obsahuje väčšinu existujúcich vitamínov a šestnásť rôznych minerálov a stopových prvkov, čo z neho robí jedno z najkompletnejších druhov ovocia na trhu. Ananás je tvorený hlavne vodou (85%), ale jeho zloženie obsahuje aj sacharidy a vlákninu. Preto je to veľmi ľahké ovocie, ktoré sa ľahko strávi. na vyberte si dobrý ananás Musíte postupovať podľa niekoľkých krokov, odporúčame vám tiež, ako to jesť:

Môže vás zaujímať aj to, ako zvoliť zrelý ananás. Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Spravidla v čase kúpiť, musíte sa rozhodnúť pre zrelé ananásy, s mierne oranžovou farbou as veľmi zelenými listami. Odporúča sa ich uchovávať na chladnom mieste, ale nie v chladničke, pretože sa kazia.

2

Zo všetkých vitamínov, ktoré obsahuje ananás musí zvýrazňovať vitamín C., ktorý v organizme plní veľmi dôležité funkcie. Tento vitamín posilňuje imunitný systém a pomáha v boji proti infekciám, najmä v najchladnejších mesiacoch.

3

Ananás je ovocie, ktoré je vhodné pre akékoľvek chudnutie stravy a čistenie, pretože poskytuje veľmi málo kalórií a pomáha pri zadržiavaní tekutín. Jeho vysoký obsah vody má veľký prínos pre fungovanie obličiek, najmä u ľudí náchylných na obličkové kamene.

4

Ananás je kľúčovou potravinou pri liečbe celulitídy, pretože je schopný odbúravať proteíny, oddeľovať celulózové tkanivo a podporovať dezinfiltráciu a odstraňovanie tukov.

5

Ananás má vysoký obsah bromelínu, enzým, ktorý štiepi proteíny a transformuje ich na aminokyseliny. Je to jeden z najlepších prírodných prvkov na udržanie zdravia tela. Bromelain zlepšuje tráviaci proces všeobecne a najmä asimiláciu a aprofitáciu proteínov.

6

Toto ovocie je pre športovcov veľkou pomocou, pretože telu dodáva veľké množstvo vitamínov a slúži na predchádzanie veľmi častým problémom, ako je napríklad zápal šliach (zápal šliach). Má tiež stravovacie a detoxikačné vlastnosti.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vybrať ananásOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Na výber dobrého ovocia môžete požiadať ovocnú misu, ktorá vám odporučí

Pin
Send
Share
Send
Send