Recepty

Ako marinovať sardinky

Pin
Send
Share
Send
Send


Urobte si dobrú marinádu doma Je to rýchla a jednoduchá technika, ktorá vám umožní pohodlne pripraviť vaše rybie pokrmy, keďže marinádu môžete pripraviť jeden deň pred prípravou viacerých receptov. Tentoraz vás učíme ako marinovať sardinky.

Venujte pozornosť nasledujúcim tipom a naučíte sa ochutnať toto vynikajúce obdobie modrá rybaOkrem toho bude táto technika užitočná aj pre výrobky, ako sú napr sardely alebo sardely, V tomto článku vysvetlíme jednoduchý spôsob marinovania sardiniek, ale môžete to urobiť s citrusovou šťavou, paradajkami, citrónom alebo mnohými ďalšími výrobkami.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • Sardinky (suma, ktorú chcete, v závislosti od hostí)
  • Chudnúť
  • Olivový olej alebo vinaigrette
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako jesť sardinky Postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste urobili tento recept: 1

Ak chcete urobiť dobrú marinádu, odporúčame zvoliť sardinky stredná veľkosť, Týmto spôsobom sa bude aróma a aróma solenia viac koncentrovať a bude to dobrý spôsob, ako brať sardinky ako špíz alebo desiatu.

2

Akonáhle budete mať sardinky, vyčistite ich úplne. Na odstránenie šupín môžete použiť nôž, aby ste zoškrabali sardinku od chvosta po hlavu. Potom odstráňte hlavu, odreniny a vnútornosti tak, aby ste boli za chvostom spojené dve bedrá.

3

Potom zoberte misku alebo misku a zakryte ju tukovou soľou. Ak chcete, aby marináda bola chutnejšia, môžete ju pridať trochu chilli, mletý cesnak alebo ocot, Akonáhle budete mať obal pokrytý soľou, položte bedrá sardiniek tak, aby pokožka smerovala nahor.

4

Po umiestnení sardinky zakryte väčším množstvom soli. Zopakujte postup umiestnením nových sardiniek na soľ av prípade potreby ich znova zakryte. Nezabudnite dokončiť operáciu vrstvou soli navrchu; V prípade, že chcete použiť citrusy, stlačte pomarančová alebo citrónová šťava Na sardinky.

5

So všetkými korenené sardinky, obal zakryte priehľadným filmom a vložte ho do chladničky, kde by mal spočívať minimálne jednu hodinu, Aby boli dobre macerované, odporúčame vám nechať ich v chladničke dve až tri hodiny.

6

Po požadovanom čase odstráňte sardinky z chladničky a dobre ich umyte vodou, aby ste odstránili prebytočnú soľ. Po rukaviciach ich usušte kuchynským papierom.

7

Nakoniec nechajte bedrá vo veľkej miske tak, aby koža smerovala nahor a sardinky zakryte úplneolivový ceite alebo s dobrým domáce vinaigrette, Pomôžeme vám vedieť, ako pripraviť vinaigrette tak, aby bol recept prírodný a úplne domáci.

8

Hotovo! Už máte svoj marinované sardinky Perfektné na konzumáciu. Ak si želáte, môžete ich okamžite zjesť alebo ich nechať pár minút v chladničke s olivovým olejom 20 dní, Bon chuť!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako marinovať sardinkyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send