Recepty

Ako zabrániť tomu, aby sa ryby chytili na grile

Pin
Send
Share
Send
Send


Grilovaná ryba je jedným z najchutnejších jedál, ktoré si môžete pochutnať doma, a hoci je skutočne jednoduchá, pri jej uskutočňovaní vždy spôsobuje problémy a hlavnou je, že sa drží na grile. Horí, drví sa, rybí filé zmizne a stáva sa zakaždým, keď to urobíme.

Vieme, že ste to už prekonali, ale je koniec, pretože dnes vám prinášame niekoľko trikov, aby ste sa naučili ako zabrániť tomu, aby sa ryby chytili na grile a doma si môžete pripraviť chutné pokrmy.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako sa vyhnúť rizikám pri konzumácii rýb

Ako pripraviť grilované ryby a nelepiť ich

Mnoho ľudí sa čuduje, prečo sa ryby drží na panvici alebo na žehličke, keď v skutočnosti cítia, že sa im darí. Je to spôsobené rôznymi faktormi. Preto je to nevyhnutné vziať do úvahy nasledujúce Aby sa zabránilo prilepeniu rýb na tanier:

  • Vyberte si dobré železo alebo panvicu
  • Zahrieva železo veľmi dobre
  • Pridajte soľ alebo múku
  • Nepoužívajte príliš veľa oleja
  • Ryby veľmi dobre vysušte

Ďalej podrobne vysvetlíme každú z týchto častí.

Vyberte si dobré železo alebo panvicu

Hlavným dôvodom, prečo sa ryby v panvici drží, je často to, že nie je v dobrom stave alebo pretože jeho vlastnosti nie sú pre tento druh jedál najlepšie. Pretože je hlavným nástrojom na výrobu grilovaných rýb, je potrebné vybrať a udržiavať naše panvice v perfektnom stave.

Pri ich nákupe majte na pamäti, že sú s nepriľnavý povrch alebo jeho keramická vada, pretože značne znižujú pravdepodobnosť, že sa ryby alebo zvyšok potravy prilepia na svoj povrch.

Z času na čas skontrolujte taniere alebo panvice, ktoré máte doma, aby ste analyzovali ich stav, nezabudnite, že tieto kuchynské potreby majú tendenciu strácať svoju kapacitu pri používaní a zlú starostlivosť, ktorú zvyčajne poskytujeme doma, a ako sme už povedali, je nevyhnutné používať kvalitné železo na získanie vynikajúcich rýb.

Zahrieva železo veľmi dobre

Aj keď sa môže zdať, že spôsobuje opačný účinok, nie je tomu tak. Horúce železo pomáha kúsku rýb absorbovať oveľa menej oleja a tesnenie takmer okamžite, čo vedie k dobre uvarenému a pevnému kusu, s ktorým sa dá manipulovať.

Pred umiestnením filé na vrchol sa uistite, že panvica alebo povrch, na ktorom uvaríte ryby, má dobrú teplotu. Podobne sa uistite, že neexistujú žiadne stopy po spálenej alebo nefunkčnej oleji, prebytočný olej alebo tuk ktoré môžu byť do rýb zavedené a nadmerne navlhčiť.

Pridajte soľ alebo múku

áno, oba triky sú vynikajúce aby sme zabránili prilepeniu rýb na grile a následne s nimi pridávame na tanier jedinečný a chutný dotyk.

soľ

V prípade soli to funguje tak, že na horúcu časť panvice aplikujeme štedré, ale nie nadmerné množstvo hrubej soli, kým je horúca; to vytvára druh ochranný film medzi horúcim železom a rybím mäsom, čím sa zabráni spáleniu a následne prilepeniu na dno.

múka

Múka sa stará o znížiť absorpciu oleja rýb, okrem pridania chrumkavého nádychu k kusu ryby. Jediné, čo musíte urobiť, je vysušiť ryby veľmi dobre a prejsť ich múkou, pričom sa prebytočné množstvo predtým zbaví. Aj keď nie je potrebné používať mleté ​​vajce alebo chlieb, môžete ich najskôr múkať, potom ich odovzdať rozbitým vajíčkom a potom opäť múke alebo strúhanke, aby bolo chrumkavé.

Nepoužívajte príliš veľa oleja

Pamätajte, že sme vám už skôr povedali, že jednou z hlavných príčin uviaznutia rýb bolo to, že absorbovala príliš veľa oleja; Preto je dôležité na železo nepoužiť príliš veľa oleja alebo masla pred varením.

Kuchári odporúčajú najviac nalejte pár kvapiek na povrch a pomocou kefy alebo, ak to nie je možné, kuchynský papier, roztiahnite ich po železe, až kým sa zdá, že nie je žiadny olej, a potom vložte kúsok rýb. Neskôr, ak je to potrebné, môžete pridať trochu viac.

Tiež by vás mohlo zaujímať Ako variť bez oleja.

Ryby veľmi dobre vysušte

Ako sme už vysvetlili, vlhkosť je pri grilovaní nepriateľom rýb, preto je nevyhnutné ju veľmi dobre vysušiť pred umiestnením na panvicu.

Ryby sú často zmrazené, ak je to tak potrebné úplne rozmrazte pred varením a tesne pred umiestnením na oheň absorbujte prebytočnú tekutinu, najlepšie pomocou kuchynskej vložky. Tento ďalší článok o tom, ako rozmraziť ryby, vám môže pomôcť.

V prípade čerstvých rýb je situácia menej ťažkopádna, musí sa však postupovať rovnako. suchý kus predtým, ako sa dotkne ohňa a môže to byť rovnako: s utierkou na čaj alebo servítkou.

Teraz, keď viete, ako zabrániť tomu, aby sa ryby chytili na grile, by vás mohlo zaujímať aj tento článok o tom, ako grilované ryby pripraviť na panvici.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako zabrániť tomu, aby sa ryby chytili na grileOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Aby ste zachovali životnosť panvice, nepoužívajte na jej povrch kovové pomôcky.
  • Pri umývaní nevydrhnite spodnú časť nádoby alebo žehličky.
  • Vyhnite sa ich stohovaniu v čo najväčšej možnej miere, pretože by sa tým poškriabal nepriľnavý povrch.

Pin
Send
Share
Send
Send