Recepty

Aká je španielska regionálna kuchyňa?

Pin
Send
Share
Send
Send


Španielska kuchyňa Je to jednoduché, tvrdé a kvalitné. Španielska regionálna kuchyňa nie je improvizovaná, rýchla ani nepríjemná, jedlo sa vyberá a pripravuje pomaly. To, čo v gastronomickom jazyku nazývame „bodom“, je kľúčom k úspechu španielskej kuchyne. Aj keď nie všetky regióny dokážu vypestovať dobrú kuchyňu, pretože ich strohé zvyky spôsobujú skromnosť, samozrejme, s dobrými, rozmanitými a šťavnatými pokrmami, pretože sú pripravené na základe rozmanitosti a množstva ich jedál výrobkov a dokonca aj osobitného charakteru jeho obyvateľov, v iných regiónoch alebo regiónoch, kde je dostatok jedlých produktov, sa logicky požičiavajú poskytujú mimoriadnu kuchyňu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť tofu knedle Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Baskicko Môže to viesť k prekročeniu španielskej kuchyne. Sú to slávne rybie pokrmy, chobotnice, merlúza, bonito, treska, úhory, sardinky atď.

2

V pohorí Castilla, viac strohý a skromný, horský guláš sa pripravuje majstrovsky, rovnako ako nespočet sladkostí vyrobených z lahodného mlieka, produktu jeho dobytka.

3

Podľa ich elixírov a kvetináčov sa odlíšime Galícia a Astúria, Skromné ​​a skromné ​​strukoviny sú obohatené o veľké množstvo komponentov z bravčového mäsa. Galícijský hrniec, astúrska fabada, lacón s grelom. Mušle, ustrice, kraby galícijského pobrežia sú neprekonateľné.

4

Ryža sa varí v celej Levante, ale tam, kde to je naozajstný rozsah a neprekonateľná gastronomická kvalita je v regióne Valencia. Pripravuje sa rôznymi spôsobmi na základe kuracieho mäsa, morských plodov, strukovín a už vo svojej apoteóze z mäsa, rýb, strukovín a miešanej zeleniny. Rybie polievky sú rozmanité a chutné.

5

V andalúzskej kuchyni Vyprážané ryby vládnu a osviežujúce gazpacho, prínosy vitamínov, ktoré sa v jednotlivých provinciách líšia, prispievajú Cádiz, Almería a Sevilla, cortijero, chudobní, bohatí, reštaurácie atď.

6

Dve Castilly nemajú bohatú alebo rozmanitú kuchyňu, hoci majú cenné prvky a dostatok fantázie na ich prípravu. Jahňatá z Burgosu, prasiatko Salamanca a teľacie mäso z Avily sú neporovnateľné. Sú to vynikajúce občerstvenie, chutné a na praženiach sa môžu objaviť pražené aj bez marinády. Lov: králiky, prepelice, jarabice. Rybolov: pstruhy a kraby chované v riekach a potokoch priehľadných vôd s kamenistými leštenými dnami. Fazuľa Barco de Avila, cícer Fuentesaúco, má jedinečnú kvalitu. Kastílske omrvinky, dusené cesnakom, ratatouille, majstrovské dielo kuchárskeho umenia.

7

Salamanca a Extremadura Majú tiež svoju charakteristickú kuchyňu. Ak nie je bohatá na rozmanitosť, ak je šťavnatá. Jeho hlavným prvkom je bravčové mäso a všetky jeho deriváty, pripravené niekoľkými spôsobmi, čerstvé, solené alebo v párkoch. Šunky Extremadura alebo Montánchez sú vynikajúcimi a skvelými klenotmi tohto prvku, šunkou Serrano v Trévelezi a Alpujarrou, krátkou, ale vynikajúcou úrodou.

8

Šunky Španielska len toľko, aby sa vaša kuchyňa preslávila. Nikto sa necíti zle, žiaden lekár nezakazuje svojim pacientom, takže pripomenutím ich dokonalosti môžeme povedať s populárnou múdrosťou: „Nedôvera a šunka nikomu neubližujú“.

9

Katalánsko Má veľké množstvo prvkov, takže vaša kuchyňa je pestrá a šťavnatá. Cestoviny, ktoré zohrávajú významnú úlohu v gastronómii, nie sú presne katalánskeho pôvodu, nariadil taliansky šéfkuchár, ktorý ich predstavil v známej reštaurácii v Barcelone v 19. storočí a citujeme najtypickejšie katalánske jedlá. Katalánčina: escudella a carn d'olla, rybie zarzuela, pálená smotana, slimáky, kalamáre a neprekonateľná romesco omáčka rímskeho dedičstva.

10

Sladkosti našej krajiny sú snáď prvé na svete, Po stáročia sú úspešní, zdedili sa od Maurov, zdokonalili a obohatili mnohými kláštormi našej krajiny, takmer každý má svoju špecialitu. Náboženstvo strieda svoje úlohy s týmto sladkým pečivom.

11

Z ovocia sú vynikajúce džemy, ovocný šalát a džemy. Španielske ovocie je lahodne aromatické, má hlbokú chuť a veľkú rozmanitosť, je prezentované a chutené prirodzene, je nenahraditeľné a nemá súpera, je to perfektná pochúťka.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Aká je španielska regionálna kuchyňa?, odporúčame zadať kategóriu Recepty

Pin
Send
Share
Send
Send