Recepty

Ako variť kraby

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: ricoyrico.blogspot.com

spider-krabie Je to kôrovec veľmi cenený pre svoje mäso a príchuť a vďaka svojej veľkej veľkosti je považovaný za jeden z pochúťok stredomorskej kuchyne. Avšak v čase varenia a hlavne kvôli jeho tvrdej škrupine nie vždy poznáme správny spôsob, akým ju môžeme pripraviť a čo najlepšie ochutnať jej príchuť, preto vysvetľujeme ako variť krab perfektne.

Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť raky. Postupujte nasledovne: 1

Prvá vec, ktorú je potrebné mať na pamäti, je, že rovnako ako v prípade homára alebo morského vola, ak chcete konzumovať dokonalý a chutný produkt, krab musí byť kúpený a uvarený nažive, aby bol skutočne chutný

U rybárov vždy nájdete, že sú nažive, odporúčame pri manipulácii s nimi pinzetu veľmi opatrne, pretože je bežné, že sa zviera bude snažiť brániť, keď cíti nebezpečenstvo.

2

na variť kraba Je veľmi dôležité, aby ste v liste dodržali niekoľko krokov, ktoré umožnia nielen dokonalé varenie, ale aj to, že zviera uvarí rovnomerne a bez toho, aby sa mu nohy odtrhli.

Začnite výberom vysokého hrnca a naplňte ho veľkým množstvom vody. Na každý použitý liter by ste mali pridať 50 gramov tukovej soli, hoci ak máte blízko pri mori, bolo by ideálne variť ho v morskej vode, ako aj s inými morskými plodmi, ako sú barnacles. Ak chcete, pridajte niekoľko bobkových listov.

3

Dajte hrniec na oheň a s vodou stále v chlade musíte umiestniť kraba pavúka. Vždy to robte so škrupinou dole alebo „nohami hore“, týmto spôsobom voda vstúpi do škrupiny a mäso sa vo vnútri uvarí, čím sa tiež zabráni oddeleniu nôh.

Je dobré to robiť, keď je voda studená, pretože kraba pavúková bude trpieť menej, ako keď ju hodíme do vriacej vody. Keď sa voda uvarí, mali by ste čas varenia veľmi dobre počítať, ktorý sa bude líšiť v závislosti od hmotnosti.

Obrázok: recipesderechupete.com4

Ak chcete variť kraba Je úplne dôležité, aby ste to robili na základe vašej váhy pri zohľadnení týchto odkazov:

  • Centoly s menej ako kilogramom a najviac 1 kilogramom: 15 minút varenia, pretože voda vrie.
  • Centoly do 2 kilogramov: 18 minút varenia.
  • Centoly do 3 kilogramov: 20 minút varenia.

Po uplynutí uvedeného času ho musíte z vody odstrániť a pripraviť na podávanie.

5

Podľa týchto jednoduchých tipov môžete uvarte svojho pavúka bez straty chuti a dosiahnutia najlepších výsledkov.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť krabyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send