Recepty

Ako pripraviť pečenú gilthead s pečenými zemiakmi

Pin
Send
Share
Send
Send


pečená čajka Je to veľmi vynikajúce jedlo s vysokým obsahom výživy. Nachádza sa u dobrých rybárov a dôležité je kúpiť ho v čerstvom a kvalitnom stave, takže výsledkom je vynikajúci recept. S niekoľkými ingredienciami: gilthead, zemiaky, olej a citrón, môžeme pripraviť chutné jedlo, ktoré nevyžaduje príliš veľa času alebo príliš veľa pozornosti. Je to jednoduché a môžete ho pripraviť v rúre pri vykonávaní ďalších úloh. Ak vás zaujíma tento recept, povieme vám, ako na to Urobte pečenú gilthead s pečenými zemiakmi.

1 hodina Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 zlaté dávky
  • 8 zemiakov
  • 1 cibuľa
  • plátky citróna
  • olivový olej
  • soľ a korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako si vyrobiť párky z cesnaku a opražiť cesnak Postupujte podľa tohto receptu: 1

na pripraviť pečenú gilthead, požiadajte obchod s rybami, aby vám dal dobrého pražma a pripravil ho na pečenie. Je dôležité, aby bol kus čerstvý. Keď sa vrátite domov, mali by ste ho dôkladne umyť a nechať ho odtiecť, aby sa odstránila prebytočná voda.

Odporúčame vám prečítať si článok o tom, ako zistiť, či sú ryby čerstvé, aby ste si mohli vziať to najlepšie na trhu.

2

Oloupané a nakrájané zemiaky nakrájame a vyhradíme ich na ďalší krok. To isté robíme s cibuľou, ktorú musíme nakrájať na okrúhle prúžky. Na panvicu pridajte cibuľu a na niekoľko minút ju vylejte na miernu teplotu.

3

Rúru umiestnime na predohrev jednu 30 minút pri teplote 180 ° C a po uplynutí tejto doby umiestnime zemiaky rozotreté s trochou oleja a na ne rovnú cibuľu. Na vrch cibule kladieme ryby.

4

Keď dáme pražma na podnose, na cibuľu, musíme ich okoreniť a posypať olejom a citrónovou šťavou. Okrem toho zdobia pozlátený Plátky citróna môžete vložiť do niekoľkých rezov.

5

Šíriť niektoré zemiaky okolo zlatý a vložte podnos do rúry na približne 15 alebo 20 minút pri teplote 200 ° C. Keď uplynie tento čas, môžete teraz vybrať podnos z rúry a vychutnať si upečenú gilthead s pečenými zemiakmi. Uvidíte, aké vynikajúce jedlo a aký jednoduchý recept!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť pečenú gilthead s pečenými zemiakmiOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send