Recepty

Ako uvariť chobotnicu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: notesyexperiences.com

Jedno z najchutnejších jedál v mori: chobotnice. Tento mäkkýš s chápadlami ponúka v kuchyni nekonečné množstvo možností, ale niekedy máme pri jeho príprave pochybnosti. Zaujíma vás, ako by ste mali chobotnicu varte, Je to tak? Ak to musíte liečiť pri jeho kúpe čerstvé, ak je lepšie ho kúpiť mrazené, ak ho môžete vložiť do mrazničky po varení ... Neboj sa, v tomto článku odpovieme na tieto otázky a podrobnejšie ti vysvetlíme. Ako uvariť chobotnicu.

1 hodina Nízka náročnosť Zloženie:
  • chobotnice
  • voda
Budete potrebovať:
  • Veľký kastról
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť cesnakovú chobotnicu Postupujte podľa tohto receptu: 1

V prvom rade vám chceme vysvetliť skvelý trik, ktorý vám pri varení chobotnice veľa pomôže a uľahčí vám prácu. Ide o zmraziť čerstvú chobotnicu alebo si ju kúpte priamo mrazené. Týmto spôsobom sa vlákna vášho mäsa zlomia a my ho po varení nezhorší. V prípade, že si kúpite čerstvú chobotnicu, budete ju musieť vedieť čistiť, aby ste ju vyčistili.

2

Zmrazí sa to dva dni pred prípravou, bude to stačiť a jedného dňa pred tým, ako sa uvarí, mali by ste vyberte ju, aby sa úplne rozmrazila. Ak to chcete urobiť, vložte ju do veľkej nádoby, aby zachytila ​​všetku vodu, ktorú chobotnica uvoľní, a nechajte ju v chladničke.

Obrázok: azeliaskitchen.net3

V prípade, že už nie ste v čase, aby ste chobotnicu pred varením zmrazili alebo nechcete, mali by ste to urobiť chobotnica, to znamená, zasiahnite, aby sa vláknité tkanivo rozbilo.

4

Pred varením chobotnice bude dôležité, aby dobre umyte studenou vodou odstrániť všetky nečistoty a nečistoty, a ak nie, vyvrhnúť to. Ak chcete odstrániť všetky vnútornosti, musíte ich otočiť a hlavu úplne vyprázdniť.

5

Dajte na oheň veľkú nádobu s vodou bez pridania soli a akonáhle bude vrieť, vezmeme chobotnicu za hlavu a „vydesíme ho“: Vložíme ho a vyberieme z panvice trikrát, aby sa chobotnica stuhla a počas varenia pokožka nevykĺzla.

6

Akonáhle sa chobotnica bojí, necháme ju variť vo vode so zapnutým vekom kastrólu. Je potrebné poznamenať, že doba varenia chobotnice Závisí to od jeho veľkosti, ako aj od ďalších faktorov, ako je napríklad typ vody, črepiny ... takže bude potrebné pichnúť chobotnicu, aby sa zistilo, či je stále tvrdá.

7

Ak chcete získať predstavu, 1 kilogram chobotnice sa môže uvariť približne za 25 - 30 minút a čas sa zvyšuje so zvyšovaním hmotnosti hlavonožcov, hoci to nemusí byť úmerné.

8

Je dobré vedieť, že tiež môžete Po uvarení chobotnice zmrazte a udržujte ju v optimálnom stave, aby ste ju mohli rýchlo pripraviť.

9

Akonáhle budeme mať varená chobotnica, môžeme ho pripraviť spôsobom, ktorý vyžaduje receptúru, ktorú sa chystáme vypracovať. Jeden z najslávnejších v španielskej kuchyni je Galícijská chobotnica, vynikajúci recept, ktorý sa vám určite bude páčiť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako uvariť chobotnicu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send