Recepty

Ako pripraviť zmiešaný sendvič

Pin
Send
Share
Send
Send


Hľadáte ndwich jednoduché, ale chutné? zmiešaný Je to vaša najlepšia voľba! Tento jednoduchý sendvič sa pripravuje veľmi rýchlo a bez akýchkoľvek komplikácií, ale jeho chuť je vynikajúca. Ideálne na raňajky, desiatu alebo kedykoľvek počas dňa a okrem chleba budete potrebovať iba syrom a varenou šunkou, Určite si prečítajte tento článok ako pripraviť zmiešaný sendvič rýchlo.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 plátky chleba nakrájaného na plátky na sendvič
  • 2 plátky šunky alebo varenej šunky
  • 1 alebo 2 plátky syra, ktorý uprednostňujete
  • Maslo alebo margarín
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť sendvič so šunkou Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Jednou zo základných charakteristík zmiešaného sendviča je skutočnosť, že sa pripravuje s chlebom. Budete potrebovať dva krajce chleba pre každý zmiešaný sendvič sa chystáte pripraviť, tak ho vynásobte, ak sa chystáte pripraviť pár.

Podobne sa môžeme rozhodnúť pre ľahkú verziu, ktorá bude kupovať chlieb v akomkoľvek supermarkete alebo si ho zvoliť doma, čo je síce namáhavejšie, ale vždy bude omnoho chutnejšie. Ak si to dovolíte, musíte sa podľa tohto receptu pripraviť na domáci chlieb.

2

Potom budete musieť miesto dva plátky varenej šunky alebo York na jednom z plátkov chleba. Ak ste si zakúpili špeciálny sendvičový sendvič, bude sa vám toto opatrenie hodiť dokonale, zatiaľ čo ak sú plátky veľkého kusu, mali by ste ich zložiť tak, aby nevyčnievali z chleba.

3

Ďalej musíte urobiť to isté s syr a položte jeden alebo dva plátky na šunku; ak dáte dve, je najvhodnejšie dať jednu na každú stranu šunky, aby bola klobása v strede.

Pokiaľ ide o rozmanitosť syra, môžete si vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči, aj keď najviac odporúčané sú mäkké syry, ktoré sa ľahko topia: edam, čedar, havarti, mozzarella atď.

4

Ďalším krokom bude položiť ďalší krajec chleba na šunku a syr a trochu rozotrieť na obe strany sendviča. maslo alebo margarín, takže pri pečení je zlatá. Ak chcete, aby bol výsledok ľahší zmiešaný sendvič, môžete tento krok preskočiť.

5

Na druhej strane budete musieť zapojiť sendvičovač a počkať, kým sa trochu zohreje; V niektorých prípadoch majú svetelné indikátory, ktoré signalizujú, kedy je stroj pripravený na použitie. Ďalej musíte vložte zmes do sendvičovača a zatvorte veko tak, aby horná doska bola na krajci chleba. Budete musieť počkať niekoľko minút, kým sa syr správne roztopí a chlieb je dobre opečený.

6

Keď vyberáte chlieb z sendvičovača, odpojte ho a buďte veľmi opatrní, aby ste sa nespálili, pretože kovové platne dosahujú vysoké teploty; Rovnako nie je vhodné používať kovové nádoby na zdvíhanie zmiešaného sendviča, aby nedošlo k poškriabaniu sendvičovača.

A nakoniec ...chuť k jedlu!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť zmiešaný sendvič, odporúčame zadať kategóriu Recepty

Pin
Send
Share
Send
Send