Recepty

Ako si vyrobiť tortu

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo robí tatínsky koláč Je také úžasné, že aj keď kôra nie je dokonalá, aj keď sa trochu rozpadne, keď ju otočíte a hoci torta nie je dokonale sústredená na tanieri, stále chutí ako niečo, čo prišlo priamo z neba. Jablká sú zmäknuté v hlboko karamelizovanej krémovej omáčke, ktorá je potešením milovníkov pečiva. V tomto článku vám hovoríme ako si vyrobiť tortu s ktorými určite porazíte svojich hostí.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 6 jabĺk
  • 1 disk na cesto
  • 1 tyčinka nesoleného masla
  • 1 šálka cukru
  • Štipka soli
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť oreo tortu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvý krok k urob si tortu je, že vyhrievate rúru. Olúpajte jablká, nakrájajte ich na štvrtiny a odstráňte srdce. Počas varenia jabĺk nechajte cesto v chlade.

2

Roztopte maslo na panvica na mierne teplo, pridajte cukor. Najprv bude piesok, potom sa začne rozpúšťať vo viskóznej tekutine. Keď cukor a maslo bublajú, pridajte jablká a posypte soľou.

3

Cook jablká, za stáleho miešania každých pár minút, až kým omáčka nestmavne na tmavú karamelovú jantárovú farbu. Malo by to trvať 12 až 15 minút. Dobrou indikáciou toho, kedy sa karamelová omáčka pripravuje, je to, či si kvapka udržiava svoj tvar na studenej doske. Vyberte panvicu z tepla. S vidličkou a špachtľou otočte jablká tak, aby jeho zaoblené povrchy smerovali k spodnej časti panvy a tvorili s nimi kruh.

4

Vyberte cesto z chladničky a položte ho na horúce jablká. Dajte pozor, aby ste sa nedotkli omáčky horúca cukrovinka, Hrany cesta vložte do formy a prepichnite vidličkou.

5

Pečieme torínový koláč po dobu 20 - 25 minút až do cesta tatínsky koláč Je zlatá. Potom nechajte vychladnúť.

6

Okolo koláčového cesta spustite nôž, aby ste ho oddelili od panvice. Niekoľkokrát pretrepte panvicu uvoľnite jablká V karamelovej omáčke. Položte podnos na miesto, kde budete slúžiť, na vrchnú časť nádoby. Noste kuchynské rukavice, uchopte panvicu a panvicu a otočte tortu.

7

Opatrne nadvihnite panvicu a znovu usporiadajte povstalecké jablká, ktorým sa podarilo presunúť z miesta. Z panvice zoškrabte zvyšnú karamelovú omáčku a zalejte domáci tatínsky koláč, Podávajte tatínsky koláč, keď je ešte horúci, pokrytý zmrzlinou alebo lyžičkou čerstvej smotany. Pečený jablkový koláč je možné uchovávať niekoľko dní v chlade.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vyrobiť tortu, odporúčame zadať kategóriu Recepty

Pin
Send
Share
Send
Send