Recepty

Ako sterilizovať konzervy v plechovkách

uložiť konzervované potraviny Je to dobrý spôsob, ako ich udržiavať v perfektnom stave po dlhú dobu. Na trhu existuje veľa výrobkov balených podľa tejto metódy, ale môžeme tiež vyrábať vlastné konzervy ovocia, zeleniny atď. Z tohto dôvodu bude potrebné vykonať predtým proces sterilizácie pohárov aby sa jedlo uchovalo v optimálnych podmienkach. V tomto článku si vysvetlíme ako sterilizovať konzervárne.

Budete potrebovať:
  • Sklenené lode
  • Veľký hrniec
  • plátno
  • voda
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vákuovo baliť do sklenených pohárov Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Prvá vec, ktorú musíme urobiť na prípravu konzervárenských plechoviek bude vyberte najvhodnejšie poháre, Mali by byť vyrobené zo skla a odporúčame, aby boli závitové, aj keď nám môžu slúžiť tie, ktoré sú blízko háčika. Veľkosť by mala byť tiež vhodná pre každé jedlo, ktoré chcete vložiť do konzervovaného jedla.

2

Nezabudnite, že na túto úlohu nebudete musieť kupovať lode alebo fľaše, ale tie, ktoré už máte doma, môžete znova použiť. Okrem konzervovania môžete vidieť aj mnoho ďalších nápadov ako využiť sklenené lode.

3

Keď sme vybrali poháre, musíme dôkladne ich umyte, aby boli veľmi čisté, zvonka aj zvnútra. Môžete ich vyčistiť ručne alebo ich vložiť do umývačky riadu.

4

Ďalším krokom na sterilizáciu konzerv v plechovkách bude výber a hrniec dostatočne veľký a položte zloženú handričku na dno, pokrývajúce celú základňu.

5

potom umiestnime otvorené lode hlboko dole, snažiac sa ich oddeliť handrou. To isté budeme musieť urobiť aj s krytmi a ak sa nehodia, zopakujeme tento postup neskôr.

6

potom, naplníme nádobu s vodou uistite sa, že sú lode úplne plné.

7

Ďalším krokom sterilizačného procesu konzerv v plechovkách bude varenie kastrólu a necháme to uvariť asi 10 minút.

8

Po tejto dobe vyjdeme z člnov pomocou pinziet a nechajte vychladnúť tvárou na papierové utierky.

9

Keď sú lode už sterilizované, pokúsi sa spustiť proces konzervovania. Môžete si pripraviť svoje vlastné konzervované ovocie, ako sú čerešne, slivky, marhule ... alebo konzervované paradajky, okrem mnohých ďalších nápadov.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako sterilizovať konzervy v plechovkáchOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.