Recepty

Ako pripraviť grilovanú kačaciu magret

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: magnoliacatering.es

kačica magret Je to jeden z najpopulárnejších receptov tohto zvieraťa. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, ale jeden z najjednoduchších je grilovaný. Magreta nie je nič iné ako prsia kačice so základným náterom rozrezané na hrubé filé. Na jeho prípravu na grile budete potrebovať iba jeden kus magreta na osobu, približne soľ, korenie a omáčku, ktorá sa vám najviac páči. Ak máte špeciálnu príležitosť a chceli by ste urobiť niečo iné, prečítajte si tento článok a zistite ako pripraviť grilovanú kačicu.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • Čerstvá, kačica, magret
  • Vypadni
  • korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť pomarančovú kačicu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Normálne kačica magret Predáva sa v kusoch asi 400 g, takže v závislosti od ľudí, ktorí ho budú jesť, by ste mali kúpiť viac či menej. Pred prípravou tohto chutného jedla musíte magret odstrániť z chladničky 2 hodiny vopred, aby ste ju nastavili na izbovú teplotu.

Obrázok: jean-routhiau.fr2

Kačica magret je mäso, ktoré má pomerne vysoké množstvo tuku, preto odporúčame, aby ste ho sprevádzali ľahkou omáčkou a jemnou oblohou, nie vyprážané. Jedným z sprievodov, ktoré najlepšie vyhovujú tomuto jedlu, je červená ovocná omáčka, Magreta je veľmi rýchla, takže si ju musíte rezervovať do konca. Pripravte omáčku z červeného ovocia a odložte ju na neskoršie použitie.

Obrázok: pastissets.cat3

A ak chcete pridať nejaké posádka Okrem omáčky sú ideálne aj pečené jablká, kuskus alebo niektoré cestoviny. Vyberte si, čo sa vám najviac páči, a pripravte ho aj pred varením magrety. Aby ste ju udržali v teple, zakryte ju pomocou alobálskeho papiera a vyberte ju.

Obrázok: enconishijos.com4

Teraz je čas variť grilovanú kačaciu magret. Ak to chcete urobiť, urobiť škrty Plytké vo forme mriežky na strane tuku.

Obrázok: un pellizcodecanela.com5

Akonáhle sú rezy, musíte korenie kačacie prsia, Potom vložte žehličku na zahriatie na stredné teplo a pripravte nádobu na odstránenie prebytočnej šťavy z magretu.

Obrázok: hello.com6

Keď je železo horúce, vložte kačacie prsia s tukovou časťou na tanieri. Nechajte ho dve minúty. Uvidíte, že začína uvoľňovať dostatok šťavy, je to kvôli vysokému množstvu tuku, ktoré toto jedlo obsahuje. Odstráňte tento prebytočný tuk a nechajte ho v nádobe, ktorú ste si pripravili. Otočte kačacie prsia a nechajte ho ďalšie dve minúty.

Obrázok: andosillagastronomica.com7

Otočte ho znova, aby tuk práve zhnedol. Nechajte to ďalšie dve minúty a znova ho otočte. Ak je dobre opečený, vyberte ho a nakrájajte ho na plátky, aby vám slúžili, Uvidíte, že mäso má načervenalý odtieň a zdá sa, že je nedostatočne tepelne upravené, ale nebojte sa, pretože tak by mala byť kačica magretová. A ak sa vám páči mäso veľmi uvarené, nechajte ho pár minút na žehličke. Plátky položte na taniere a Podávame s oblohou a omáčkou z červeného ovocia Pripravili ste sa na začiatku. Ako vidíte, výroba grilovanej kačice magretovej je veľmi jednoduchá a výsledok je neuveriteľný.

Obrázok: travienlacocina.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť grilovanú kačaciu magretOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send