Recepty

Výhody ananásovej šťavy

Ananás alebo ananás je vyhľadávané ovocie v gastronomickom prostredí, a to nielen pre jeho exotické použitie ako sladká prísada v niektorých orientálnych jedlách, džemoch, ale aj na výrobu chutných prírodných alebo alkoholických nápojov. Ak chcete konzumovať šťavu z tohto lahodného ovocia, potom v tomto článku de.com uvádzame všetky výhody ananásovej šťavy Takže okrem toho, že si vychutnáte jeho chuť, viete aj všetky prospešné príspevky, ktoré vám ponúka.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť ananásovú šťavu

Ananásová šťava a jej antioxidačné výhody

Ananás je ovocie, ktoré má vysoké výživové hodnoty. Z jeho zložiek môžeme identifikovať: vápnik, fosfor, železo, jód, síru, mangán, sodík, draslík, horčík, vitamín A a C. Táto šťava má navyše veľmi dobré antioxidačné príspevky vďaka prítomnosti vitamínu C medzi zložkami ovocia.

Ananásová hra vďaka svojmu antioxidačnému účinku dáva telu ochranný účinok voľné radikály, ktoré sú prirodzene vytvárané vlastným metabolizmom alebo imunitným systémom vytvoreným špeciálne na boj proti vírusom a baktériám.

Ak je tvorba tejto látky v tele nadmerná, je narušená integrita zdravých buniek, čo vedie k srdcovým chorobám, cukrovke, ateroskleróze, artritíde, spôsobuje skoré starnutie a jeho najzávažnejšie účinky zvyšujú výskyt rakovinových buniek. , čo vedie k určitým typom rakoviny, najmä rakovine farieb.

V tomto ďalšom článku vám povieme, ako bojovať s voľnými radikálmi.

Výhody ananásovej šťavy pre zdravie čriev

Ananás má vo svojich zložkách vlákninu, ktorá navyše vďaka svojmu mierne laxatívnemu účinku v kombinácii s diuretickou kapacitou poskytuje vynikajúcu výhodu pri reguluje črevný tranzit, prevencia zápchy, kolitídy, gastritídy, podráždenia hrubého čreva, zápalu brucha a zvyšovania eliminácie toxínov.

Ananásová šťava, ktorá prináša ďalšie výhody pre zdravie čreva, obsahuje bromelaín, ktorý je tráviaci enzým (nachádza sa na ananásovom kmeni), ktorý vytvára vynikajúce protizápalové vlastnosti a je vynikajúci pri chudnutí.

V tomto ďalšom článku vám povieme, ako schudnúť pri ananáse.

Bromelain v ananásovej šťave

Okrem protizápalových účinkov, ktoré spolupracujú so zdravím čriev, vyvoláva bromelaín tiež antiedematózne účinky (zabraňuje edémom) a fibrinolytické účinky, takže tiež prispievajú k eliminácii zrazenín. Z tohto dôvodu je spotreba ananásovej šťavy prospešná z dôvodu jej liečivý účinok poranení svalov, výronov alebo výronov

Bromelain vďaka svojim vlastnostiam tiež pomáha znižovať choroby, ako je sínusitída, bolesti v krku, artritída a dna.

Výhody proti kardiovaskulárnym chorobám

Ďalší z výhody ananásovej šťavy je to, že má schopnosť znižujú hladinu cholesterolu v tele, ktoré uprednostňuje správne fungovanie srdca, tiež zvyšuje prietok krvi.

Ak sa hladiny cholesterolu znížia, zníži sa tiež riziko výskytu kardiovaskulárnych chorôb, čo tiež spolupracuje pri prevencii mozgovej príhody, trombózy, kalenia krvných ciev (aterosklerózy).

V prípade utrpenia sa vysoko odporúča jesť ananásovú šťavu vysoký tlak, vďaka prítomnosti draslíka v jeho zložkách, čo výrazne prospieva aj cirkulácii krvi v tele.

Viac výhod ananásovej šťavy

Okrem výhod, ktoré sme doteraz podrobne opísali, ananásová šťava má viac výhod proti patológiám, ktoré potencujúco ovplyvňujú fungovanie organizmu, medzi ktorými môžeme spoznať:

  • Spolupracujte pri udržiavaní stabilnej hladiny cukru v krvi.
  • Vďaka svojej koncentrácii vitamínu C spolupracuje s úľavou od príznakov chrípky alebo prechladnutia.
  • Má schopnosť inhibovať určité gastrointestinálne stavy.
  • Prítomnosť mangánu v ananásovej šťave podporuje výrobu energie niektorých enzýmov.
  • Ananásová šťava vďaka svojej koncentrácii prvkov, ako je železo, síra a draslík, uprednostňuje aktivitu pohlavných hormónov.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Výhody ananásovej šťavyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Po zbere je ananás v optimálnych podmienkach skladovania medzi 2 až 4 týždňami. Takže jej konzumácia, bez ohľadu na to, či je surová alebo ako prísada do jedla alebo džúsu, je jej konzumácia v čerstvom stave.