Recepty

Ako pripraviť cibuľovú šťavu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: contralacaidadelcabello.blogspot.com

cibuľa Má veľa liečivých vlastností, pretože slúži na reguláciu trávenia a jeho vysoký obsah vitamínu C z neho robí účinný liek na alergie, ale z hľadiska estetiky cibuľová šťava Ideálne je nanášať na pokožku a zlepšovať škvrny. Tiež, ak si aplikujete trochu tejto šťavy na vlasy, pred umývaním a masážou pokožky hlavy budete bojovať proti vypadávaniu vlasov. Aby sme využili aktuálne výhody tejto zeleniny, v tomto článku vám hovoríme ako pripraviť cibuľovú šťavu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť šťavu z granátového jablka Kroky, ktoré treba dodržiavať: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť na prípravu cibuľovej šťavy, je kúpiť cibuľu vhodné. Ukazuje sa, že čím silnejšia je vôňa cibule, tým lepšie sú jej výhody, takže by ste si mali vybrať čerstvú cibuľu. Skontrolujte, či nie sú zvädnuté, či nie je zafarbená a či nie sú olúpané alebo nechýbajú.

Obrázok: fincaarcadia.net2

Existujú tri spôsoby, ako získať cibuľová šťava, Prvý z nich je s strúhadlo na syr: Cibuľu chladte niekoľko hodín, aby ste neplačali. Potom ošúpajte a nakrájajte na štyri kúsky. Potom platňu prikryte čistou tenkou handričkou uterákov a nastrúhajte strúhadlo. Nastrúhajte štyri kúsky cibule, uviazajte látku s kúskami cibule vo vnútri a vytlačte ju do misky a už budete mať svoju cibuľovú šťavu, aby ste ju mohli uchovávať v chladničke. Rýchle a efektívne!

Obrázok: playingconfogones.es3

Ďalším spôsobom, ako pripraviť cibuľovú šťavu, je tradičný spôsob mixér Nie je potrebné chladiť cibuľu. Umyte cibuľu, olúpajte ju a nakrájajte na toľko kusov, koľko len chcete, najlepšie na stredné množstvo. Zmiešajte cibuľu a hneď ako ju pripravíte, dajte na sitko tenkú fazuľu a šťavu pretlačte do misy. Nakoniec vytlačte dužinu, ktorá zostala v tenkej vrstve v sitku, aby ste využili všetku šťavu a uložili ju do chladničky.

Obrázok: josloft.com4

Snáď najjednoduchší spôsob výroby cibuľovej šťavy je odšťavovač ovocia alebo odšťavovač. Ak ste milovníkom šťavy, budete ju mať doma. Umyte cibuľu, olúpajte a nakrájajte na polovicu, vytlačte ju do ovocného odšťavovača, dajte šťavu do misky a uložte ju do chladničky.

Obrázok: 2.bp.blogspot.com5

cibuľová šťava Je ideálny pre lokálne použitie, takže ak spozorujete akékoľvek popáleniny alebo reakcie na vašej pokožke, obráťte sa na svojho lekára.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť cibuľovú šťavuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send