Recepty

Ako pripraviť šťavu z aloe vera

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: aloe-vera-winkel.nl

aloe vera Je to jedna z najúčinnejších a najrozšírenejších liečivých rastlín na svete. Jeho kozmetické a terapeutické vlastnosti sú vysoko hodnotné a využívané v kozmetických a farmaceutických výrobkoch. Využitie jeho viacerých výhod je ľahké, môžeme napríklad vyrobiť domáce krémy na tvár alebo gél na ošetrenie popálenín. Ale najjednoduchší spôsob je urobiť a šťava z aloe vera, Pokračujte v čítaní tohto článku a naučte sa, ako urobiť tento nápoj tak prospešným pre naše zdravie.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • Dva listy aloe vera
  • 150 ml vody
  • Jedna čajová lyžička medu (voliteľné)
  • Jedna čajová lyžička šťavy, ktorú chcete (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť šťavu z guavy Postupujte podľa nasledujúcich krokov, aby ste urobili tento recept: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nakrájame pár listov Z aloe vera vám odporúčame prečítať si článok o tom, ako odrezať listy aloe vera, aby ste to urobili správne. Potom nožom odrežte postranné chrbtice tak, aby listy neboli dobre bodnuté a umývali.

Obrázok: aloedesorbas.com2

Teraz je čas na odstráňte dužinu Na prípravu šťavy Na tento účel odrežte list na jednej strane a otvorte ho. Potom si vezmite lyžicu a extrahujte toľko gélu aloe vera, ako je to možné, kým neuvidíte šupku lístia. Buničinu, ktorú ste vybrali, vložte do nádoby s vysokým okrajom, aby ste ju mohli neskôr rozdrviť.

Obrázok: paraquesirveelaloevera.com3

Teraz musíte pridať vodu a prípadne môžete zahrnúť med a čajovú lyžičku ovocia alebo citrusovej šťavy, ktorá sa vám najviac páči, aby sa vyrovnala horká chuť aloe vera. Ak máte mixér, vyčistite všetko, ak nie, môžete použiť mixér a rozdrviť to kým nie je úplne tekutá.

Obrázok: wikihow.com4

Ak si myslíte, že potrebujete viac vody, pretože v nej nebola vôbec žiadna tekutina, pridajte trochu viac, kým to nebude podľa vašich predstáv. Ak ho máte, môžete slúžiť šťava z aloe vera do pohárov a zober to. Keďže táto čiastka vám dá niekoľko pohárov, musíte si rezervovať čo v chladničke vo vnútri zakrytého kontajnera, napríklad fľaše, aby sa udržal v perfektnom stave. Ak chcete, môžete pridať kocky ľadu, aby sa ochladilo.

Obrázok: clubedocabeloecia.com5

Než začnete pite šťavu z aloe vera Vždy sa odporúča konzultovať s odborníkom, pretože ak sa neuskutoční nesprávne, môže to mať vedľajšie účinky. Taktiež sa neodporúča piť šťavu z aloe vera u ľudí trpiacich chorobami, ako je kolitída, apendicída, Crohnova choroba alebo črevné problémy. Tehotné ženy by ju tiež nemali piť. Má preháňacie vlastnosti a môže spôsobiť hnačku alebo dokonca bolesť brucha. Nadmerné množstvo šťavy môže viesť k zvracaniu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť šťavu z aloe veraOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send