Recepty

Ako pripraviť vaječný likér

vaječný koňak Je to jeden z najtypickejších amerických vianočných nápojov, jeho pôvod je však v Európe a v stredoveku bol jeho názov posset a bol používaný ako výplň horúcim mliekom a vínom. Postupom času bolo pridávanie príslušenstva, aby sa vaječný koňak viac výživných a obilnín, korenín a vajec. En.com vás objavíme ako vytvoriť autentický vaječný likér.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1 tucet vajec
  • Zostavte 700 ml ťažkého krému
  • 1 liter mlieka
  • 300 gramov granulovaného cukru
  • 1 strúčik
  • 1 štipka čerstvo zomletého muškátového orecha
  • škoricový prášok na ozdobenie
  • 2 poháre whisky alebo zrelého rumu
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť vianočný punč Punch kroky, aby sa tento recept: 1

Pripravte si dobre vaječný koňak Je to omnoho jednoduchšie, ako si mnohí myslia, a nápoj bude lietať, hneď ako ho prinesiete na stôl, pretože je skutočne vynikajúci. Začneme tým oddeľte žĺtky a biele vajíčok a sme pripravení ich jazdiť.

2

Bili sme vaječných bielkov kým nepenia a potom pridávajú polovicu granulovaného cukru a pokračujú v bití, až kým nezačnú tvoriť hroty. Teraz sa obrátime na žĺtky.

3

Vrátame vaječné žĺtky na vianočný úder zvyšok cukru a tiež porazili, kým nie sú obidve zložky dokonale integrované. Biele žĺtky pridávame k bielym, ale veľmi pomaly, aby sa nedostali preč.

4

Pridáme alkoholický nápoj, ktorý sme si vybrali pre vaječný koňak, Musíme to urobiť aj veľmi jemne, a preto si udržíme krémový bod bližšie k textúre, ktorú mali bieli pred snehom.

5

V panvici ideme zohrejte mlieko so smotanou a korením, ale bez varu. Ďalej pridáme do panvice vaječnú zmes, jemne premiešame a necháme vajíčka variť aj pri veľmi nízkej teplote.

6

Skúsili sme vaječný koňak a podľa potreby napraviť alkohol. Ak budú deti piť, určite sa budeme venovať bez alkoholu. Mimochodom, množstvo mlieka je indikatívne, pretože musíte pridať viac či menej v závislosti od toho, ako silné vaječné likéry máte radi. Nápoj môžeme podávať so šľahačkou a ozdobené škoricovým práškom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť vaječný likérOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.