Recepty

Ako hádzať kuchynský olej

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: recyclingaceite.com

Akonáhle sme znovu použili olej na varenie Pri príprave niekoľkých jedál je potrebné ich zlikvidovať. Mnoho ľudí však nepozná správny spôsob, ako to urobiť, aby sa predišlo kontaminácii vody. Je to tak, že iba jeden liter oleja na varenie môže kontaminovať stovky litrov vody, takže nikdy nie je vhodné ho zlikvidovať v umývačke riadu. Čo teda robiť?, En.com, vysvetlíme to ako hádzať kuchynský olej správne a bez kontaminácie.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Rôzne spôsoby varenia jedla Postupujte nasledovne: 1

Ak sa chcete vyhnúť znečisteniu vody vložením zrna piesku, je dobré, že poznáte správny spôsob, ako vyhodiť kuchynský olej. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je počkať, kým olej, ktorý plánujete vychladnúť, sa nikdy neodporúča zlikvidovať.

2

Existujú dva spôsoby, ako môžete hádzať kuchynský olej:

  • Zlikvidujte to jednoducho, ako to ukážeme neskôr
  • Alebo to vezmite do čistého bodu. Je to miesto na zber materiálov, ako sú batérie, spotrebiče, oleje alebo farby, ktoré sa obvykle nezavádzajú do zvyčajných recyklačných nádob, ale môžu sa opätovne použiť, čím sa zníži znečistenie.
3

Po vychladnutí zoberte kuchynský olej a nalejte ho do plastovej alebo sklenenej nádoby, ktorú môžete dobre utesniť. Soda alebo nádoby na vodu sú dobrou alternatívou.

Ak ho plánujete vziať do čistého miesta, je dôležité, aby ste nemiešali kuchynský olej s inými tekutinami, ako je voda, oveľa menej ako s motorom alebo iným olejom.

4

Ak chcete jednoducho zlikvidovať kuchynský olej a potom ho zabaliť a dobre zapečatiť, môžete ho vyhodiť do bežného koša, do nádob určených na nerecyklovateľný odpad.

5

Veľkou alternatívou je však vyčistite to aby sa kuchynský olej mohol opätovne použiť ekologickejším spôsobom, takže aktívne prispievate k zelenšej planéte. Ak žijete v Španielsku, kliknutím na tento odkaz môžete skontrolovať polohu zelených bodiek v komunite.

6

Existujú však aj iné alternatívy, ako dať nový život olej na varenie, napríklad predvádzanie domáce mydlá, Ak máte radi remeslá a oceňujete aj ekológiu, tento nápad sa vám určite bude páčiť, preto na en.com vysvetlíme, ako vyrábať mydlo s použitým olejom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako hádzať kuchynský olejOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send