Recepty

Ako vyrobiť artičokovú vodu

Pin
Send
Share
Send
Send


artičok Je to veľmi výživná zelenina, ktorá vďaka nej nízky obsah kalórií, sa stala súčasťou mnohých metód chudnutia. Okrem konzumácie tejto zeleniny je to spotreba artičoková voda pomôcť telu zbaviť sa týchto extra kilogramov a zároveň ho očistiť a zbaviť ho toxínov a škodlivých látok. Ak si tiež chcete vyskúšať túto prípravu a dozvedieť sa o nej omnoho viac, nezabudnite na tento článok, v ktorom podrobne popisujeme Ako vyrobiť artičokovú vodu.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 artičoky
  • 1 liter a pol vody
  • lístky mäty (voliteľné)
  • citrónová šťava
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť jamajskú vodu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

artičoková voda Je to veľmi jednoduchý prípravok, ktorý sa stal populárnym prírodným liekom schudnúť a urýchliť proces chudnutia. Je to kvôli veľkým výhodám, ktoré artičok podáva na tento účel, medzi ktoré patria:

  • Je diuretický a depuratívny, čo podporuje vylučovanie toxínov a zabraňuje hromadeniu tekutín.
  • Uprednostňuje dobré trávenie jedla, čím sa stáva rýchlejšie a odstraňuje tuky.
  • Má veľmi nízky obsah kalórií a má vysoký obsah vody.
  • Vďaka obsahu vlákniny aktivuje metabolizmus, zabraňuje zápche a zápalom žalúdka.
2

Ak chcete využiť všetky tieto výhody, začnite pripravovať artičokovú vodu. Najprv musíte vybrať 2 stredne veľké alkacahofy Sú čerstvé, pevné a tvrdé. Pri ich kúpe by ste mali predovšetkým skontrolovať, či nemajú samostatné alebo príliš mäkké listy; Ak máte pochybnosti, prečítajte si článok Ako si vybrať artičoky.

3

Akonáhle sú artičoky vybrané, umyte ich veľmi dobre trochou vody a pomocou noža odstráňte koniec stoniek a potom ich nakrájajte na polovicu. Položte hrniec na oheň s 1 liter a pol vody a dajte artičoky do varu pokiaľ nie sú mäkké a nezískajú nazelenalý hnedý odtieň. Keď sú pripravené, artičoky vyberte a vyhradzujte ich, pretože nás zaujíma voda získaná počas varenia. Tieto artičoky môžete využiť na prípravu receptu, ktorý vám slúži na obed alebo večeru.

4

Potom musíte kmeň artičokovej vody získané a pripravené! Ak dávate prednosť, môžete pridať niekoľko lístkov mäty, keď je ešte horúca, a tiež pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy tesne pred užitím, aby bola chuť príjemnejšia.

5

Ideálny na podporu chudnutia je piť vodu z artičoky po celý deň, iba trikrát, po hlavných jedlách: raňajky, obedy a večere. Týmto spôsobom zlepšujete trávenie a pomáhate telu správne spracovávať tuky.

Majte na pamäti, že ak ho uložíte v chladničke, môžete si ho nechať až týždeň, ale po uplynutí tejto doby bude vhodné receptúru znova vyrobiť. Taktiež nie je vhodné brať tento prípravok natrvalo, aby nebolo kontraproduktívne a nezabudnite ho kombinovať s vyváženou stravou a cvičením na fyzické cvičenie, aby ste dosiahli svoj cieľ chudnutia.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť artičokovú voduOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send