Recepty

Ako variť pečené bravčové karé

Pin
Send
Share
Send
Send


bravčová panenka Je to časť, ktorá je pod rebrámi a blízko chrbtice zvieraťa. Je to mäso s väčším obsahom bielkovín a nízkym obsahom tuku, má tiež vitamíny a živiny, ktoré prospievajú zdraviu našich tkanív, jeho spotreba nám umožňuje správne vstrebávať uhľohydráty, čo nám dodá uspokojivý účinok a udrží nás aktívnymi. Je to klasika v španielskej kuchyni, pretože ju konzumuje rôznymi spôsobmi, ale najreprezentatívnejší je v sendviči. V vysvetlíme ako uvariť pečenú bravčovú panenku.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1 kus bedier s hmotnosťou približne 1 kg
  • 2 pór
  • 1 veľká cibuľa
  • 3 strúčiky cesnaku
  • 1 zelený korenie
  • 1 čajová lyžička čerstvého rozmarínu
  • 1 čajová lyžička čerstvého tymiánu
  • Vypadni
  • korenie
  • Olivový olej
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť bravčové rebrá v rúre Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je vyčistiť prebytočný tuk z bedier povrchne. Nasleduje toto pripraviť marinaru aby mäso získalo chuť. Za týmto účelom musíte zamiešať rozdrvený cesnak, rozmarín, tymián, soľ, korenie a olivový olej. Zväz to kuchynské vlákno, aby sa pri pečení nedeformovala.

Vložte bravčovú panenku do misky, kde ju budete piecť, a položte na ňu marinaru, ktorú ste práve pripravili. Čím dlhšie ju necháte marinovať, jej chuť bude väčšia, preto vám odporúčame pripraviť si ju deň predtým, aby lepšie absorboval korenie. Podnos zakryte hliníkovou fóliou a nechajte ho v chladničke až do nasledujúceho dňa.

2

Odstráňte aspoň bravčovú panenku dve hodiny pred pečením, Predhrejte rúru na 200 ° C. V nelepivej panvici zohrejte 2 polievkové lyžice olivového oleja a pečať mäso zo všetkých strán. Položte bedrá na podnos a zakryte ho papierom na pečenie. Nechajte variť približne 45 minút.

3

medzitým nakrájame na Julienne zelená paprika, pór a cibuľa. Vložte ich na panvicu s prúdom olivového oleja a trochou soli a nechajte ich dusiť. Keď ich pripravíte, prejdite ich cez kuchynský robot spolu s omáčkou, ktorá sa vytvorila na podnose, kde ste uvarili sviečkovú. Preveďte ho cez sito a odložte stranou.

4

Vyberte mäso z rúry a nechajte ho stáť 30 minút. Omáčku, ktorú ste práve pripravili, dajte do ohňa, kým sa trochu nezníži. V prípade potreby pridajte soľ a vaša vôľa bude pripravená pečená bravčová panenka, Sprevádzajte ho s pečenými zemiakmi, zemiakovou kašou, ryžou alebo šalátom.

5

bravčová panenka Môžete si ho však pripraviť, aj keď je to pri pečení zdravšie. Rovnakým spôsobom máte aj iných možnosti marinovania a experimentujte s tým, ktorý sa vám páči, zvyčajne sa skladajú z kyslej zložky, oleja a iného korenia. Skúste použiť olivový olej, cesnak a ocot alebo s pripravenými dresingmi. Používajte aj iné bylinky, ako je petržlen alebo oregano alebo omáčky s glazúrovanou konzistenciou, ako je napríklad barbecue omáčka.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť pečené bravčové karé, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send