Recepty

Ako pripraviť slaninu v rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


Myslím, že sa môžeme zhodnúť na tom, že chrumkavá slanina je jedným z najväčších potešení v živote. Avšak, stojí na horúcej kuchyni uhýbať striekajúcej slanine, nie je. Takto môžeme mať to najlepšie z oboch svetov: bezproblémovú metódu dokonalého varenia slaniny.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť Bacon alebo Bacon v mikrovlnnej rúre Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Zapnite rúru a predhriať na 200 ° C, Vložte rošt do spodnej tretiny rúry. Ak varíte niekoľko listov slaniny, vložte druhý rošt do hornej tretiny rúry. Zakryte plech na pečenie hliníkovou fóliou (uľahčuje to čistenie). Slaninu položte na plech do jednej vrstvy. Slanina môže byť veľmi blízko pri sebe, ale nenechajte sa počas varenia prekrývať alebo držať spolu. Ak je to potrebné, použite druhý plech na pečenie.

2

Vložte slaninu do rúry a varte, kým nemá tmavohnedú / zlatú farbu a nie je chrumkavá, 15 až 20 minút. Presný čas varenia bude závisieť od hrúbky slaniny a od toho, ako sa vám bude páčiť. Začnite kontrolou asi 12 minút, aby ste určili, ako rýchlo sa slanina varí. Podľa potreby odstráňte tuk zo slaniny, aby nebol úplne ponorený do tuku.

3

Vyberte slaninu z rúry a pomocou klieští ju preneste na podnos. Podávajte ihneď. Ak chcete ušetrite slaninový tuk, nechajte ho trochu vychladnúť a potom nalejte do misky a nechajte ho vychladnúť. Ak nechcete tuk uchovávať, nechajte ho na plechu spevniť a potom zmačkajte fóliu, ktorá ho obklopuje, a zlikvidujte ho.

4

pred jesť slaninu vyrobenú v rúre Môžete ho položiť na tanier s nejakým savým papierom, nebude mať takmer žiadny olej ani vodu zo slaniny samotnej, ale bude to dobre, takže bude trochu chrumkavejší a šťavnatejší. Ak nakrájate slaninu na taquitos, budete mať skvelú základňu na výrobu slaninovej omáčky.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť slaninu v rúre, odporúčame zadať kategóriu Recepty

Pin
Send
Share
Send
Send