Recepty

Ako vyrobiť jablkovú šťavu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: Buenasalud.net

Medzi divy prírody patrí jabloň, strom, ktorý môže rásť pri veľmi nízkych a veľmi horúcich teplotách a ponúka nám jedno z najobľúbenejších druhov ovocia: jablko, Premieňajte toto ovocie na šťavu alebo jablkový džús Umožní vám tiež využívať jeho viaceré výhody, napríklad zníženie hladiny cholesterolu v krvi a zníženie rizika kardiovaskulárnych chorôb. V tomto článku vám ukážeme, ako si vychutnať lahodný výživný nápoj ako pripraviť jablkovú šťavu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť šťavu z granátového jablka Kroky, ktoré treba dodržiavať: 1

Ak sa chystáte urobiť jablkový džús, je najlepšie pripraviť dostatočné množstvo, aby ste si ho mohli nechať doma a vychutnať si ho kedykoľvek budete chcieť. Preto odporúčame kúpiť 19 kg jabĺk celkom spolu 4 litre.

2

Prvá vec, ktorú by ste mali vziať do úvahy pri výrobe jablkovej šťavy, je tá, že sladšia je odroda jabĺk čím si vyberiete, tým menej cukru budete musieť použiť v prípravku a tým prirodzenejšie bude vaša šťava. Ak sa vám nepáči veľmi sladká jablková šťava, vyberte si odrody jabĺk podľa vášho výberu.

3

Ak chcete uložiť jablkový džús domáce, pretože nie je pasterizované, je nevyhnutné uchovávajte ho v sklenených nádobách, V ideálnom prípade pred prípravou šťavy zahrievajte nádoby vo vode 10 minút, dávajte pozor, aby voda nikdy nedosiahla bod varu. Po zahriatí ich umyte mydlom a vodou a sterilizujte ich, Po pridaní šťavy ich udržujte v teple. V týchto nádobách môže vaša šťava vydržať až 10 mesiacov.

4

Akonáhle sú nádoby sterilizované, je čas na umývajte a nakrájajte jablká Na prípravu šťavy. Jablká dobre umyte, aby ste odstránili akékoľvek zvyšky pekticídu alebo prirodzenú kontamináciu, nakrájajte ich na stredné kúsky, odstráňte stred a semená, ale NEVYBERAJTE pokožku.

5

Položte hrniec s filtrovanou vodou na oheň, pridajte kúsky jabĺk a položte ho na vysoké teplo. Keď voda začne vrieť, znížte teplotu na strednú úroveň a nechajte jablká uvariť, kým nie sú mäkké.

6

Zarovnajte sitko s gázou a umiestnite ho na veľmi veľký hrniec alebo nádobu. Prefiltrujte všetku šťavu v hrnci a odstráňte zvyšky z filtra. Nalejte prefiltrovanú jablkovú šťavu do hrnca a zahrievajte ju na miernom ohni osem minút. Potom pomocou lievika naplňte nádoby šťavou.

7

Ak máte všetky svoje nádoby plné šťavy, zatvorte ich a dajte ich zohriať do hrnca s vriacou vodou. Nechajte ho tam 10 minút. Fľaše potom skladujte pri izbovej teplote a po ochladení ich môžete uložiť ich do chladnička alebo ich ponechajte na poličke.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť jablkovú šťavuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send