Recepty

Ako pripraviť domácu mozzarellu

Pin
Send
Share
Send
Send


Prajete si vychutnať vynikajúcu mozzarellu vyrobenú vlastnými rukami? na pripraviť domácu mozzarellu mlieko sa zahrieva trochou kyseliny citrónovej (nie je to také ťažké, ako to znie), pridáva sa syridlo na oddelenie zrážaného mlieka a srvátky, znova sa zahrieva, hnetie a potom máte mozzarellu. Je to v podstate kúzlo. V tomto článku vám ukážeme ako si vyrobiť domácu mozzarellu takže si môžete vychutnať túto taliansku radosť uvarenú vlastnými rukami. Trúfate si to vyskúšať?

Zloženie: stredne ťažké
  • 1¼ šálky vody
  • 1/2 čajovej lyžičky kyseliny citrónovej
  • ¼ syridla tablety
  • ¼ lyžička tekutého syridla
  • 3 ¾ litra mlieka
  • 1 lyžička soli
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť domáci tvaroh. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Začneme receptom domáca mozzarella odmeranie 1 šálka vody. Kyselina citrónová sa pridáva do rozpustenia. Odmerajte 1/4 šálky vody v samostatnej nádobe. Pridať syridlo kým sa nerozpustí.

2

Nalejte mlieko do hrnca. Pridajte roztok kyseliny citrónovej, Teplo nastavte na stredne vysokú a zahrievajte za mierneho miešania.

3

Vyberte hrniec z tepla a pridajte miešaný roztok syridla, Spočítajte do 30. Zastavte miešanie, zakryte kvetináč a nechajte stáť 5 minút.

4

Po piatich minútach by malo mlieko vyzerať a cítiť sa mäkko, Ak je stále veľmi tekutý, zakryte kvetináč a nechajte ho stáť päť minút. Akonáhle je mlieko usadené, tvaroh sa rozreže rovnomerne: musíte urobiť niekoľko paralelných rezov vertikálne cez tvaroh a potom niekoľko paralelných rezov horizontálne, čím vytvoríte sieť ako vzor. Uistite sa, že nôž siaha až po dno hrnca. Dajte hrniec späť do kuchyne mierne zohrejte a zohrejte tvaroh, Pomaly sa mieša, keď sa syrenina zohreje, ale snažte sa ich príliš neoddeľovať. Tvaroh v priebehu času je zoskupený a kompletnejšie oddelený od žltej srvátky.

5

Vyberte nádobu z tepla a pokračujte v jemnom miešaní ďalších 5 minút.

Oddeľte srvátkový tvaroh. Pomocou tvarovanej lyžice preneste tvaroh do nádoby vhodnej na mikrovlnné žiarenie.

Zoberte tvaroh do mikrovlnná rúra po dobu 1 minúty, Vypustite sérum. Niekoľkokrát preložte tvaroh. V tomto momente tvaroh zostane veľmi slabý.

Tvaroh sa zahrieva ďalších 30 sekúnd v mikrovlnnej rúre a skontrolujte jeho vnútornú teplotu. Ak je teplota vysoká, pokračujte v napínaní tvarohu. Ak nie, pokračujte v mikrovlnnej rúre 30 sekúnd, kým teplota nestúpne.

Posypeme soľou na syr a rozdrvte prstami. Oboma rukami opakovane natiahnite a zložte tvaroh. Začne sa presadzovať a osvetlí sa. Keď sa to stane, ste pripravení tvarovať mozzarellu. Vytvorte veľkú guľu alebo dve menšie gule. Pokúste sa prepracovať mozzarellu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť domácu mozzarelluOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Mozzarella sa môže použiť okamžite alebo sa môže uchovávať v chladničke týždeň.
  • Ak chcete chladiť, vložte mozzarellu do malej misky. Zmiešajte čajovú lyžičku soli v šálke studenej srvátky a nalejte ju na mozzarellu.
  • Domáca mozzarella sa konzervuje menej ako v supermarkete, preto ju vždy zakrývajte čírym plastom.

Pin
Send
Share
Send
Send