Recepty

Ako variť dusenú špargľu

Pin
Send
Share
Send
Send


Naučte sa varte dusenú špargľu na grile Je to ľahké, vyžaduje málo prísad a trvá iba pár minút. Dusený špargľa je super zdravé jedlo a varí sa tak, aby si zachovala všetky chute a vlastnosti špargle. Tieto špargle sa výborne hodia k jedlám ako je grilované mäso alebo pečený losos.

Zloženie: stredne ťažké
  • Špargľa (najmenej 10)
  • 3-4 lyžice masla alebo olivového oleja
  • Vypadni
  • Čierne korenie
  • Korenie podľa chuti, napríklad cesnaková soľ alebo rasca
Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť grilovanú špargľu. Postupujte podľa tohto receptu: 1

Vložte kúsok papiera hranatý hliníka asi 30 cm do strany na stole. Vložte polievkovú lyžicu masla do stredu listu (alebo do približne rovnakého množstva olivového oleja, podľa toho, čo uprednostňujete).

2

Špargľu dôkladne umyte (ak nie sú ekologické). Pretrepte prebytočnú vodu a položte ich na dosku na krájanie. Odrežte asi 3 centimetre od spodnej časti každého oštepu. Uistite sa, že ste odstránili tvrdé biele konce každého z kopije. Ako hnojivo používajte vyradené konce.

3

Orezanú špargľu položte na fóliu, na masle alebo olivovom oleji v strede listu. Dochutíme soľou a čiernym korením. Na 10 oštepov použite štipku čierneho korenia a dve štipky soli. Môžete tiež pridať ďalšie korenie a viete, že špargľa dobre absorbuje väčšinu chutí. Je to vynikajúce so všetkým, od kmínu po cesnak, tymián alebo oregano. Ak používate maslo, nakrájajte dve alebo tri polievkové lyžice masla a rozdeľte ho na malé štvorčeky. Pridajte ich na vrch stránky ochutený špargľa a rozšíreným spôsobom. Ak používate olivový olej, posypte špargľou niekoľkými lyžicami.

4

Vezmite konce hliníkového štvorca a bezpečne ho zložte, aby ste vytvorili niečo podobné baleniu. Je v poriadku nechať trochu oddychu, ale nerobte to príliš veľkým.

5

Fóliové balenie položte na rošt od stredu, kde je najvyššie teplo. Pre tvrdší špargľa varte asi 4-6 minút. Ak chcete viac jemného špargle, špargľu naparujte asi 7-9 minút.

6

Počas grilovania môžete pomocou grilovacích klieští pretrepať obal, čo pomáha maslu alebo oleju lepšie napustiť korením. Odstráňte z tepla a podávajte dusenú špargľu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť dusenú špargľuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Parná špargľa je najzdravší spôsob, ako ich jesť

Pin
Send
Share
Send
Send