Recepty

Ako vyrobiť aguapanela

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcete osviežujúci, sladký a prírodný nápoj? Hovoríme vám, čo je aguapanela a ako je pripravený. Navrhujeme lahodný a energický nápoj veľmi typický pre Južnú Ameriku, s ktorým je možné zdravšie si vychutnať cukor. Po celé stáročia je tento prírodný prípravok v niektorých krajinách Južnej Ameriky opitý kvôli svojim liečivým a energetickým vlastnostiam, čo je skvelý prostriedok založený na prírodnom cukre a veľmi, veľmi osviežujúci. Pokračujte v čítaní tohto článku z webu Ako vyrobiť aguapanela.

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 320 g panela
  • 4 poháre vody
  • Polovica citróna (voliteľné)
  • Nechty (voliteľné)
  • Škorica (voliteľné)
  • Zázvorový prášok (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť šťavu z bobúľ goji Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Chcete sa naučiť, ako pripraviť aguapanela? Očakávame, že je to veľmi ľahké. Tento energizujúci nápoj si môžete bez problémov vyrobiť doma, stačí dostať panel. Keď to dosiahnete a pripravíte najmenej jeden liter sódy, musíte uvariť asi 80 gramov tohto cukru na pohár vody. Vezmite panvicu, naplňte ju 4 pohármi vody, vložte hnedý cukor a nechajte ho najmenej pol hodiny variť. Celkom budete variť 320 g panela vyrobiť 1 liter sódy.

2

čas varenia je o 30 minút, ale môžu sa líšiť v závislosti od použitia, ktoré chcete dať. Môžete pripraviť viac alebo menej silnú aguapanela, čo jej umožní variť dlhšie alebo kratšie.

Na lekárske použitie sa odporúča formát sirupu, aby sa tabla varila o niečo menej, aby bola hustejšia a nerozpúšťala sa. Na výrobu sušienok alebo koláčov sa odporúča, aby tabla bola hrubá, aby pracovala ako cesto. Ale môžete si ho vziať aj ako sódu alebo infúziu, v takom prípade sa musí panela úplne rozpustiť.

3

Keď je tabla zapálená, musíte ju odstrániť, aby nezostal žiadny blok. Keď sa uvarí, je bežné, že sa už rozpustil. Po príprave odstavte z tepla a nechajte niekoľko minút odstáť.

Od tejto chvíle je akýkoľvek doplnok, ktorý chcete pridať, úplne dobrovoľný. Je zvyčajne veľmi chutné citrónová šťava, takže keď si trochu oddýchnete, vytlačte na ňu šťavu a premiešajte lyžičkou. Ďalšou zaujímavou možnosťou, ako dať mu špeciálnu chuť, je pridať lyžicu Klinček, zázvor alebo škorica. Ale necháme to na vašom výbere, nemiešajte korenie, vyberte si jeden a skúste. Ak ho budete užívať ako osviežujúci nápoj, môžete ho nechať vychladnúť alebo pridať ľad, hoci ho môžete trochu oddýchnuť aj ako infúziu.

4

hoci panela Je to cukor, nemali by ste sa báť. Všeobecne platí, že keď sa cukor prijíma priamo alebo prostredníctvom potravy, uhľovodíky, ktoré obsahuje, sa v tele okamžite spracúvajú a premieňajú na glukózu. Toto sa bude používať ako palivo pre telo na vykonávanie mnohých aktivít a glukóza, ktorá bude uložená v pečeni vo forme glykogénu. Keď naše telo potrebuje viac energie na vynaloženie určitej fyzickej námahy, použije tieto rezervy, aby to bolo možné. Problém s cukrom nastáva, keď sa konzumuje viac, ako je naše telo schopné tráviť, je to vtedy, keď ztuhne a môže okrem iných zdravotných problémov spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti.

5

Aby ste tomu zabránili, môžete piť cukor v jeho najčistejšej verzii, a nie je to typická, ktorú nájdete v obchodoch, preto je tabla perfektná. Je to výrobok vyrobený s šťava z cukrovej trstiny, ktorý sa varí a nechá sa odpariť, aby sa stal panelom. Považuje sa za najprirodzenejší a najčistejší cukor, ktorý existuje. Pomocou panela môžete pripraviť typické aguapanela, veľmi populárny nápoj v Kolumbii a používa sa na liečebné, gastronomické a energetické účely. Veľmi často sa užíva pri raňajkách vo forme sódy alebo infúzie.

6

Začnite si užívať výhody tohto osviežujúceho, zdravého a sladkého nápoja. Okrem svojej chuti a revitalizačnej sily aguapanela Pomáha bojovať proti chrípkovým stavom a stimuluje imunitný systém. Je to skvelý nápoj, pretože vám dá silu a energiu. Ak cvičíte, posilní to vaše zásoby glykogénu a zvýši sa tým odolnosť vášho tela. Týmto spôsobom sa oneskorí nástup únavy.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť aguapanelaOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send