Recepty

Ako pripraviť cesnakový prášok

Pin
Send
Share
Send
Send


Chceli by ste dať svojim jedlám jedinečný dotyk s cesnakom? Takže namiesto použitia strúčiky cesnaku si môžete zvoliť cesnakový prášok, korenie, ktoré dokonale ladí so všetkými receptami a získava iný dojem z vašich jedál a plný chuti. V supermarketoch môžete ľahko nájsť pripravené cesnakové práškové výrobky, ale ako vo väčšine prípadov je tento výrobok ochutený chemikáliami, ktoré rušia mnohé z prírodných výhod tohto produktu. Z tohto dôvodu vám to povieme ako pripraviť cesnakový prášok získate tak výživné a chutné korenie pre vaše recepty.

2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
  • 10 strúčikov cesnaku (alebo množstvo, ktoré chcete pripraviť)
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť cesnakovú soľ. ​​Postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste urobili tento recept: 1

Prvá vec, ktorú treba urobiť byť schopný vyrobiť cesnakový prášok znamená olúpať zuby aby boli pripravené na varenie. Keď ich budeme mať bez kože, musíme ich filetovať na tenké kúsky, ktoré sa ich snažia urobiť veľmi tenkými a tenkými, takže s nimi bude ľahšie pracovať.

2

Akonáhle máte všetky zuby dokonale rezané, je čas ich uvariť. V prvom rade musíte predhrejte rúru na 150 stupňov nad i pod, takže príprava cesnakového prášku bude dokonalá. Plátky nakrájané na plátky položte na podnos (vhodný do rúry) a nechajte ich variť pri nízkej teplote asi 2 hodiny; Tento postup je uvedený pre dehydratujte cesnak čo najviac.

3

Po uplynutí tejto doby bude cesnak úplne suchý, takže budú na správnom mieste, aby s nimi mohli oprášiť. Aby ste to dosiahli, budete musieť počkať, kým sa strúčiky cesnaku trochu nevychladnú, a keď budú pripravené, vložíme mixér alebo, ak ho nemáte, v trecej miske. Rozdrvte na maximum, až kým sa neobjaví požadovaný prášok.

A pripravené! Teraz môžete cesnakový prášok uložiť do misky a použiť ho pri varení. Ďalším dobrým korením pre vaše jedlá je soľ, takže vám dáme kroky, aby ste sa naučili, ako pripraviť cesnakovú soľ.

4

Doba pečenia, ktorú sme uviedli, bude vždy závisieť od hrúbky, ktorou ste strúhali strúčiky cesnaku; Ak cesnak oddeľujete, uvidíte, že je ešte vlhký, nechajte ho dlhšie uvariť, aby bola odstránená všetka hydratácia. Tento krok je možné ignorovať, ak máte sušičku potravín.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť cesnakový prášokOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send