Recepty

Ako sa vyrába ročník

Pin
Send
Share
Send
Send


V dlhom procese výroby vína je zber jedným z kľúčových momentov, okrem toho, že ide o prvý krok. Zber je proces zber alebo zber hrozna s ktorým sa víno vyrába.

Obdobia zberu sa môžu líšiť v závislosti od zón a zvyčajne sú medzi Február a apríl pre južnú pologuľu a od júla do októbra pre severnú pologuľu. To znamená, že obdobie zberu je medzi Španielskom a Čile odlišné.

Ďalšími aspektmi, ktoré je potrebné zohľadniť, sú klimatické podmienky výrobnej oblasti, druh použitého hrozna a druh vyrábaného vína. V tomto článku si vysvetlíme ako sa vyrába ročník.

Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť domáce víno. Úroda a tipy pre začiatočníkov

Zrenie hrozna

stupeň dozrievania Hrozno je definované množstvom cukru a kyseliny v ovocí a podľa toho sa zhromažďuje, aby sa dosiahol požadovaný druh vína. Potom je dôležité dobre analyzovať zloženie hrozna, aby sa získal vhodný produkt.

Manuálny zber

Ručný zber je ideálny na produkciu akostné víno a šumivé víno. Táto technika zvyšuje výrobné náklady v dôsledku väčšieho úsilia poľnohospodárov, ale používa sa na dosiahnutie bezkonkurenčnej kvality.

Vintage mechanik

Mechanický zber znamená najúspornejší postup v súvislosti s ručným zberom v dôsledku menšieho úsilia poľnohospodárov pri výbere hrozna. Tieto vlastnosti mu dali väčšia popularita v niektorých vinohradníckych oblastiach, ale predovšetkým sú výnosnejšie.

Ročník skalár a neskoro ročník

ročník stúpania Je to technika, ktorá spočíva v zbere hrozna z rozsiahlej vinice v nasledujúcich okamihoch a podľa stupňa dozrievania jednotlivých strapcov. Ďalšou odlišnou praxou sa ukázalo byť neskoro ročník, v ktorej je ročná sezóna oneskorená, aby sa zvýšilo množstvo hroznového cukru. Tento postup sa používa na výrobu štedrého vína.

Žatvy

Po procese zberu niekoľko regionálne sviatky uznávať poľnohospodárov, ktorí vykonávali tieto úlohy, a mimochodom, viac propagovať ako turistické atrakcie každého regiónu.

Žatvu oslavuje mnoho strán. Najslávnejšie sú: ročník Údolie Colchagua ktoré sa koná každý rok na oslavu úrody hrozna a začiatku novej výrobnej sezóny v Santa Cruz de Chile; Ročník festivalu Mendoza, ktorý umožňuje turistom z celého sveta spoznať argentínske víno a toto nádherné štádium výroby vína

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako sa vyrába ročníkOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send