Recepty

Aké sú vína z oblasti Languedoc-Rousillon?

Pin
Send
Share
Send
Send


Na juhu Francúzska, kde končí Katalánsko, sa nachádza región Languedoc-Roussillon, krajina červených, sladkých a šumivých vín a stredomorská aróma z olív a cesnaku. Tieto krajiny sa vyznačujú tým, že majú vždy veľmi mierne podnebie, s horúcimi letami a zimami, ktoré nie sú príliš studené, čo vďaka vývoju slnečných lúčov pomáha rozvíjať vinice, ktoré produkujú kvalitné vína.

Objavte, aké vína z tohto článku sú podobné produktom Languedoc-Rousillon.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť párovanie vína

História regiónu

Na inváziu Rimanov a Vandalov v roku 778 bol Languedoc-Roussillon dobytý Charlemagne, ktorý zomrel, keď opustil zem ako jeden z jeho synov ako dedičstvo, a zveril svoju správu grófom z Toulouse.

Odtiaľ sa narodili grófstva Roussillon a Sardínia, doména aragonskej koruny; a na druhej strane Dolného Languedocu bol okres Toulouse. O niekoľko rokov neskôr, v roku 1271, keď vyhynula dynastia grófov Toulouse, sa provincia konečne pripojila k francúzskemu kráľovstvu a mesto Corbiéres bolo hranicou medzi týmto kráľovstvom a Aragónskou korunou.

Druh viniča

Pestovanie viniča do tejto oblasti prišlo s Grékmi v ôsmom storočí pred naším letopočtom, ale to bolo s prácou Rimanov, že výroba vína rozvinula svoj obrovský potenciál a konkurovala dokonca aj talianskym viničom. O niekoľko storočí neskôr sa vďaka vstupu železnice okolo roku 1800 stala výroba Languedoc-Roussillon známa po celom zvyšku krajiny a po celom Stredomorí.

Podnebie a výroba

Táto oblasť, známa tiež ako „Amfiteáter s výhľadom na more“, je určovaná horami a rovinami, ktoré hraničia s Katalánskom, Stredozemným morom (Leonský záliv) a francúzskymi regiónmi Provence-Alpes-Côte d'Azur, Rhône Alpes, Auvergne. a Midi-Pyrenees.

Languedoc-Rousillon je francúzskou nádejou na výrobu vína, pretože vďaka svojmu rozvoju a potenciálu je zodpovedná za najväčšiu výrobu vína v krajine, najmä nad veľkými oblasťami ako Burgundsko a Bordeaux.

rysy

Uznávaný s niekoľkými názvami pôvodu a pre svoje priateľské bežné vína, ktoré sa nazývajú Vin de Pays, pre objem svojej výroby a historické bohatstvo, ktoré zanechali helénske a rímske výboje, tento región vyniká svojimi stredomorskými arómami a arómami.

Languedoc-Roussillon chápal bohatosť svojich vín, keď sa pred slávnou crus classés de Médoc (Bordeaux) postavilo víno z Languedocu, zvané Mas de Daumas Gassac.

Slávne vinárstva a vína

Hovorí sa, že slávny vinár, Francúz Olivier Jullien, bol idealistom, ktorý po 20 rokoch pochopil potenciál krajín južného Francúzska vytvárať husté a výrazné vína. Pod týmto heslom zdvihol vinárstvo Mas Jullien vlastnými rukami. Nasledovali ho domáci a zahraniční výrobcovia, ktorí vyvíjali prúd inšpirácie, ktorý zatiaľ neklesol.

Olivier tiež vysvetlil, že sa vyrábajú nielen skvelé vína, ale vyrábajú sa aj špeciálne cuvées s názvom pôvodu, ako aj jednoduché vína za rozumné ceny, ktoré sa nazývajú Vin de Pays.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Aké sú vína z oblasti Languedoc-Rousillon?Odporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send