Recepty

Ako sa vyrába sherry

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako sa má sherry? V skutočnosti to nie je jediný víno, ale zo štyroch rôznych vín, ktoré majú rovnaký základ. Sú to Oloroso, strihaná tyčinka, Fino a Amontillado. Jerez je alkoholizované víno s prídavkom alkoholu. Skutočný sherry sa vyrába v El Jerez (v anglickom jazyku Sherry a vo francúzskych xérès). Je to široká škála španielskych vín, ktoré sa pestujú v andalúzskych mestách. Víno Jerez sa zvyčajne prijíma ako predjedlo alebo zažívacie ústrojenstvo, hoci sa dá kombinovať aj s rôznymi potravinami.

Môže vás zaujímať aj to, ako sa vyrába víno: starnutie a starnutie

História Jereza

Počas devätnásteho storočia bolo sherry zasvätené ako víno univerzálnej slávy, ktoré so sebou rýchlo prinieslo napodobňovanie a komercializáciu falšovaných vín, ktoré sa nevyrábali v Marco de Jerez. V roku 1910 bola v Londýne založená asociácia Sherry Shippers Association, ktorú vytvorili anglickí majitelia lodí, ktorí majú záujem o podporu dovozu a generickej propagácie Jereza. V súčasnosti zákon ustanovuje, že 70% tejto základnej kvapaliny sa musí použiť na výrobu kvalitné vína a ľahké sherry, zvyšných 20 percent, aby bolo vonné a iné vína nižšej kvality. Kvapalina, ktorá zostane, sa musí destilovať na výrobu nápojov, napríklad koňaku.

Tvorba Jereza je umenie

Na výrobu týchto vín musíte po zbere hrozna získať jeho mletie, lisovanie, kvasenie a hlavičku tak, aby sa v sude, kde je ponechaný odpočinok, objavila „kvetina“: Kvet je huba, ktorá odvíja vrstvu, ktorá ponúka vínu jedinečné vlastnosti. Chráni vás tiež pred kyslíkom.

Najmä v tomto víne nie je kyslík zlou vecou; naopak, niekedy sa hľadá opotrebenie, ktoré vytvára. absolvovanie alkoholu z obohatených vín určuje víno; v prípade jemnej, svetloružovej farby a vône v tvare mandlí a páchnuce musí mať 15 objemov.

Žĺtkový mušt sa okamžite zavedie do nádrží z nehrdzavejúcej ocele na podporu fermentácie, ktorá sa uskutoční pri kontrolovanej teplote medzi 22 a 24 ° C.

Odrody Jerez

tenký Je to veľmi suchý a nealkoholický nápoj. Tu kvet bráni oxidácii kvapaliny. Pre mnohých je to perfektný predjedlo. Konzumuje sa pri 8 ° C a dobre sa spáruje s morskými plodmi, ako aj s typickými španielskymi tapas.

"voňavý„Je to sherry sherry alebo aspoň viac ako predchádzajúce, s orechovou a opečenou arómou. Má vyšší obsah alkoholu ako „jemný“ alebo „nahromadený“, konzumuje sa spolu s mäsom kvôli svojej silnej chuti pri teplote 14 ° C.

"nahromadené„Chutí ako lieskové orechy a je jantárovej farby. Pri suchej chuti je tento nápoj výsledkom dvojitého starnutia, jedného oxidačného a druhého biologického. Podáva sa pri 14 stupňoch, aby mal svoju plnú silu. Dobre sa páruje s mastnými rybami.

"strihaná palica", má citrusové tóny. Zmieruje sa alkoholom s cieľom odstrániť kvet a uvoľniť oxidačnú fázu, ktorá posilní špeciálne vlastnosti. Je získaná pri 13 ° C a je ideálna na spárovanie s orechmi."

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako sa vyrába sherryOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send