Recepty

Zoznam korenín, ktoré zlepšujú trávenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedlá musíte ochutiť v správnom meradle, ak ich nechcete zničiť. Ak chcete nájsť rovnovážny bod, začnite pridávaním malých množstiev a pridávajte, až kým sa nedosiahne požadovaný výsledok. Neposkytujú významné živiny, ale sú prospešné pre zdravie. Používané striedmo korenie pomáha zlepšovať trávenie a jeho použitie umožňuje vydávať alebo znižovať soľ. Okrem toho, že viete, aké korenie sa najlepšie kombinuje s každým jedlom, je vhodné vedieť, ako prospieva vášmu zdraviu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť čaj z kardamónu

kurkuma

Uľahčuje trávenie, vyprázdňovanie žlčníka a je protizápalové. Je hlavnou zložkou karí a používa sa na dochucovanie, ryby a ryžu.

jenjibre

Je ideálny na boj proti nevoľnosti a zvracaniu, stimuluje chuť do jedla a má preventívne účinky, to znamená, že zabraňuje tvorbe črevných plynov. Používa sa na ochutenie polievok, omáčok a krémov (sladkých alebo slaných).

klinec

Okrem zlepšenia trávenia je orálne antiseptické a analgetické, a preto je ideálne na upokojujúce bolesti zubov. Zvyčajne sa používa v cukrárstve a tiež na výber rýb.

rasca

Zabraňuje páleniu záhy a zabraňuje zápche a plynom. Môžete ho použiť na ochutenie zeleniny, zeleniny, mäsa a rýb.

fenikel

Jeho listy sa zvyčajne konzumujú, ale semená sa považujú za korenie. Uľahčujú trávenie a môžu sa pridávať do koláčov.

Korenie všeobecne

Pri rýchlom varení pridajte korenie krátko pred finálnym varením. Do jedál, ktoré si vyžadujú dlhé ošetrenie, ako sú dusené alebo pečené mäso, je možné korenie pridávať hodinu pred koncom varenia.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Zoznam korenín, ktoré zlepšujú trávenieOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send