Recepty

Ako urobiť carajillo

Pin
Send
Share
Send
Send


Rozumieme tým carajillo káva sprevádzaná likér av Španielsku je veľmi bežné užívať ho najmä po jedle alebo pri stole. Napriek tomu treba poznamenať, že to ešte zďaleka nie je tradičný carajillo, pri príprave horením brandy. Jeho príprava nemá žiadne komplikácie, takže si ju môžete pripraviť sami doma, a to podľa týchto krokov v obálke Ako urobiť carajillo.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • kaviareň
  • voda
  • Likér na výber
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť jamajskú kávu. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvým krokom bude príprava carajillo pripraviť kávu a na tento účel môžete použiť rôzne metódy v závislosti od kávovaru, ktorý máte doma. Medzi najbežnejšie patria:

- Ako pripraviť kávu v talianskom kávovare

- Ako pripraviť kávu v bežnom kávovare

- Ako pripraviť kávu s Nescafé Dolce Gusto

2

Bude potrebné, aby ste nenaplnili šálku kávy po okraj, od tej doby budete musieť pridať likérku, aby ste ju premenili na carajillo. Najbežnejšia je pripravte krátku kávu v šálke, namiesto šálky.

3

Potom musíte Pridajte likér, ktorý sa vám najviac páči, ako aj množstvo sa môže líšiť v závislosti od toho, či sa vám páči viac alebo menej naložené, to znamená, že má viac arómy pre likéry alebo toto prejde viac bez povšimnutia.

4

Niektoré z najpoužívanejšie likéry na výrobu carajillo sú to:

- brandy alebo koňak

- whisky

- aníz

- brandy alebo výlisky

- rum

- exekútori (írska whisky a mliečna smotana)

- bylinný likér

5

A konečne, do carajillo musíte pridať cukor alebo sladidlo podľa chuti ju osladiť a premiešať lyžičkou tak, aby sa rozpadla.

6

Napriek tomu je potrebné poznamenať, že tradične carajillo Bola pripravená pálením brandy spolu s kávovými zrnami a citrónovou kôrou. Táto zmes sa potom pridala do kávy buď so všetkými ingredienciami, alebo sa napila.

Obrázok: aryse.org

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť carajilloOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: 7 typov španielskej kávy . . Škola La Latina (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send