Recepty

Ako vyrábať cmar

Obrázok: wikipedia.com

cmar alebo srvátka je výrobok, ktorý sa používa najmä v receptúrach na pečivo. Predtým bola táto tekutina výsledkom, ktorý sa získal zo šľahačky, ale dnes ju extrahujeme pridaním do odstredeného mlieka alebo polotučných baktérií kyseliny mliečnej. Môžete si ju kúpiť v supermarketoch typu Lidl alebo si ju pripraviť sami doma. Je to veľmi jednoduché a oveľa lacnejšie ako prvá možnosť. Ak chcete vedieť ako vyrábať cmar a dajte svojim dezertom šťavnatejší a nadýchaný dotyk, čítajte tento článok ďalej.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 250 ml odstredeného alebo poloodstredeného mlieka
  • 1 lyžica citrónovej šťavy alebo ocot
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť banánový puding Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je pripraviť prísady. Môžete použiť citrónovú šťavu aj ocot, ale odporúčame vám zvoliť druhú možnosť, pretože výsledok je omnoho lepší. Môžete použiť ocot, jablčný ocot atď.

2

Príprava cmaru je veľmi jednoduchá, začnite zahrievaním mlieka na miernom ohni Je veľmi dôležité, aby sa nevarila, ideálna teplota sa dosiahne, keď vložíte prst a všimnete si teplo bez toho, aby došlo k spáleniu. Pri tejto praxi buďte veľmi opatrní.

3

Keď mlieko dosiahne ideálnu teplotu, pridajte lyžicu octu alebo citrónovej šťavy, trochu premiešajte a nechajte niekoľko sekúnd zohriať obidve zložky. Potom vypnite teplo a nechajte ho stáť 10-15 minút.

Obrázok: mejorconsalud.com4

Po uplynutí tejto doby, keď mlieko trochu zhustne, uvidíte, že užijete a vzhľad rezaného mliekaNebojte sa, pretože by to malo vyzerať. Teraz to trochu premiešajte a môžete ho použiť na vytvorenie receptov. Ak chcete, môžete cmar namotať, ale nie je to povinný krok.

Obrázok: magdalenacocina.com5

Ako vidíte, vyrobiť domáce cmar Je to veľmi jednoduché a ekonomické. Akonáhle to začnete vyskúšať na svojich oreo košíkoch, napríklad na sušienkach alebo palacinkách, nebudete ich môcť prestať používať.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrábať cmar, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.