Recepty

Ako pripraviť čokoládový tortu

Pin
Send
Share
Send
Send


Druh pastel veľmi jednoduché, ale zároveň veľmi chutné, je piškótový tortu, Túto sladkú môžeme použiť pri mnohých príležitostiach: narodeniny, raňajky, dezert, čas na čaj ... odvtedy je veľmi ľahké pripraviť domáci koláč, A zároveň môžeme pripraviť veľa variantov, ako sú varianty vyrobené z orechov, napríklad orechový koláčalebo chutný čokoládový koláč. Takže si ich môžete pripraviť a prekvapiť všetkých svojich hostí Ako pripraviť čokoládový tortu.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • 175 g krycej čokolády
 • 180 g cukru
 • 150 g masla
 • Múka 75 g
 • 4 vajcia
 • 1 vrecúško chemických kvasníc (kráľovského typu) alebo prášok do pečiva
Budete potrebovať:
 • Misa alebo misa
 • Ručné alebo elektrické tyče
 • pleseň
 • Jemné sito alebo sitko
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť čokoládový koláč v mikrovlnnej rúre. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, aby ste pripravili čokoládový koláč, bude rozpustiť čokoládu s maslom vo vodnom kúpeli. Musíte ho premiešať, aby nespálil a zostala homogénna zmes, aj keď v našom článku nájdete krok za krokom, ako rozpustiť čokoládu.

2

Na druhej strane by ste mali žĺtok oddeliť od vaječného bielka, pretože ich budeme používať oddelene. Týmto spôsobom to bude najskôr potrebné poraziť vaječné žĺtky spolu s cukrom kým sa nestane krémovou. Ďalej musíte do tohto mixu pridať zlomková čokoláda všetko dobre premiešať.

3

Ďalej musíte preosiať múku a droždie, to znamená, nechať sa prejsť sitom alebo jemným sitkom tak, že nasáva vzduch, a tým zabraňuje tvorbe hrudiek v ceste. Aby ste nepochybovali o tom, ako vykonať tento krok, odporúčame vám prečítať si článok: Ako preosiať múku. Po premietnutí ich musíte pridať do predchádzajúcej zmesi.

4

Zmes dobre premiešajte, aby ste získali homogénna pasta bez hrudiek to bude cesto z čokoládového koláča; Môžete to urobiť pomocou ručných tyčí alebo pomocou mixéra.

5

Musíte tiež biť vaječné bielky do stuhnutosti, buď s elektrickými alebo ručnými tyčami; Odporúčame, aby ste pred začiatkom pridali štipku soli, aby ste rýchlejšie stúpali. Po namontovaní bielych ich pridajte do zmesi zvyšku ingrediencií a jemne, cesto premiešajte zabezpečiť, aby boli biele biely čo najmenšie.

6

Ďalším krokom pri príprave čokolády bude teraz roztierajte plesňou maslom a múkou aby sa zabezpečilo, že sa koláč nelepí. Pokiaľ ide o druh plesne, ktorý môžete použiť, je úplne ľahostajný: s krbom alebo bez, kovový, silikónový ... Vyberte si ten, ktorý uprednostňujete, všetky platia.

Potom nalejte zmes do formy a uistite sa, že je rovnomerne rozložená a vložte ju do predhriatej rúry na asi 200 ° C, a ak ju má v peci, aktivujte ventilátor, aby sa uľahčilo rozdeľovanie tepla a koláč stúpal. lepší.

7

Teplota sa zníži na 180 ° C a nechá sa asi 20 minút; pomocou špajle alebo iného ostrého riadu skontrolujte, či je dobre uvarená: ak je špíz čistý, urobí sa; inak by ste to mali nechať upiecť ešte niekoľko minút.

Nakoniec môžete ozdobte svoj čokoládový koláč s čokoládou, smotanou, práškovým cukrom, čokoládovými perlami ... alebo čo sa vám najviac páči!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť čokoládový tortu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Je to veľmi ľahký recept, dokonca aj príprava s deťmi!

Pin
Send
Share
Send
Send